Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Український ринок кредитування: споживчі кредити і пільгові держпрограми

Український ринок кредитування: споживчі кредити і пільгові держпрограми

Пандемія внесла зміни в роботу державних систем багатьох країн. І Україна не стала винятком. Банківські структури також пристосувалися до нових умов. Але, незважаючи на економічну кризу, не всі нововведення негативно відбилися на клієнтах — численні українські держпрограми спрямовані на підтримку населення, а також розвиток малого і середнього бізнесу.

Ринок споживчого кредитування

Кредити готівкою на невеликі суми — популярний фінансовий продукт серед українців. Попит на нього під час карантину не тільки не впав, але і виріс у декілька разів. Однак, з огляду на нестабільне фінстановище позичальників і зростання інфляції, банки були змушені скоротити кількість схвалених заявок на отримання позик. Наслідком стало розширення клієнтської бази мікрофінансових організацій, про що також свідчать аналітики фінансово-аналітичного сервісу порівняння кредитів TKCredit. Причому за статистикою найчастіше до послуг МФО українці вдаються в разі непередбачених витрат: лікування, незапланованих подорожей, затримки заробітної плати.

На користь МКК виступило і підвищення облікової ставки Нацбанком до 6,5%. Як відомо, цей показник безпосередньо впливає на відсотки, які виставляють банки. Важливу роль в їх популярності зіграли правки в законі «Про споживче кредитування», ухвалені 1 січня 2021 року. За новими нормами, клієнти компаній можуть розраховувати на прозорі умови угоди, а також гарантований захист від великих штрафних санкцій та пені у разі прострочень.

Крім того, позичальників приваблюють і вигідні варіанти співпраці. За даними сервісу tkcredit.kiev.ua, взяти кредит у Moneyveo можна під мінімальну ставку в 0,01% при першому оформленні. Схожі умови пропонують усім новим клієнтам також Money4you, MyCredit, Gofingo.

Програми лояльності

Як повідомляє прес-служба Мінекономіки, з початку державної програми підтримки мікро- малого і середнього бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%», фінансовою допомогою встигли скористатися більше 10 тис. підприємців на суму 24 млрд грн. Найактивнішими учасниками стали представники сільського господарства (54%), торгівлі і виробництва (19%), промисловості (15%). Незважаючи на затребуваність даної фінансової послуги, банки задовольнили максимум 15% від числа поданих заявок.

З початку весни офіційно запрацювала програма «Доступна іпотека 7%». А урочисте підписання перших двох кредитних договорів відбулося під час проведення форуму Україна 30. В держпрограму, розраховану на будь-якого українця, який потребує поліпшення житлових умов, увійшли вже 7 банків. Предметом угоди може виступити як приватний будинок, так і квартира первинного або вторинного ринку, вартістю до 2 млн грн.

Матеріал зібрано та підготовлено колективом Gorod.cn.ua