Чернігівську жіночу колонію законсервують!

Чернігівська виправна колонія №44, де утримуються повторно засуджені жінки, на межі закриття. Її вирішили законсервувати.



Відповідну постанову ухвалили у Мінюсті на засіданні комісії з оптимізації установ виконання покарань 9 жовтня.

Андрій Кірієнко, начальник Державної установи «Чернігівська державна колонія №44»: «Це означає, що буде скорочений практично весь особовий склад установи, вивезуть засуджених до інших установ – до Полтавської колонії №65, до Тернопільської колонії №63. Тут залишиться тільки десь близько 20 осіб, які будуть охороняти установу».

Нині у штаті 182 працівника, серед яких 175 атестованих співробітників. Понад 150 людей підпадуть під скорочення і поповнять лави безробітних. Чернігівцям, які багато років працювали у стінах колонії, цю інформацію сприймати вкрай важко, каже директор закладу Андрій Кірієнко.

Андрій Кірієнко, начальник Державної установи «Чернігівська державна колонія №44»: «Є такі люди, яким залишилось 1-2 роки до пенсії, тобто 20 років віддати службі, а після цього тебе викинули на вулицю, якось не красиво це. Повинні запропонувати посади, але в інших установах, бо в місті Чернігові таких посад немає. Це можливо буде Новгород-Сіверська установа, Менська установа, або в інших областях. Але скоріш за всього будуть ставати на облік в центр зайнятості».

Консервацію жіночої колонії пов’язують з великими витратами на персонал та комунальні послуги, а ще з малою наповненістю установи, адже нині тут перебуває 124 арештантки. Така кількість не є плановим наповненням, адже колись чисельність засуджених у в’язниці сягала близько тисячі осіб. Подібних жіночих колоній в Україні ще дві – на Тернопільщині і Полтавщині. У стінах цих установ засуджених не набагато більше. Та й розташування самої колонії у нас є локально кращим, тому у Чернігові дивуються, чому під оптимізацію потрапили саме вони.

Андрій Кірієнко, начальник Державної установи «Чернігівська державна колонія №44»: «Наша установа перебуває, де дуже гарно розвинута інфраструктура, тобто можна вивозити засуджених до лікарень, до пологового будинку, етапувати, тобто нас обслуговує Національна гвардія. Також близько знаходиться залізничний вокзал, слідчий ізолятор буквально у 2 км від нас. Полтавська установа знаходиться у 20 км від Полтави, тобто вони не в вигідному положенні. Точно так і в Тернополі – теж близько 20 км від обласного міста. Не знаю, чому саме нашу установу вирішили закрити».

На території колонії функціонує потужне швацьке підприємство, на якому працюють майже всі ув’язнені установи. До речі, воно не є збитковим. Діє тут і будинок дитини, де наразі перебувають 3 діток.

У виправному закладі чекають офіційного документу – наказу про консервацію. Як тільки-но він прийде, протягом місяця працівники, що потрапляють під скорочення, маю звільнити робочі місця. А арештанток розподілять по інших пенітенціарних установах.

Та попри це тут все-таки сподіваються, що рішення переглянуть і людям не доведеться залишати стіни виправного закладу і свої робочі місця.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: жіноча колонія №44, Андрій Кірієнко, засуджені, «Новий Чернігів»

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (8)

Додати коментар
Anonim 22 жовтня 2020 г. (11:09) #[1]
Да, после такой не бей лежачего работы идти на биржу и за копейки улицы мести никому не захочется.. Не повезло конечно.
Дощ 22 жовтня 2020 г. (16:44) #[2]
Відповідь на [1]
Уважаемый, вы там работали??? А я да, это адский труд за кпеечное жалование!!!
Гражданин 22 жовтня 2020 г. (13:14) #[3]
Возможно кто-то положил глаз на территорию. Почти центр города.
Anonim 22 жовтня 2020 г. (17:55) #[4]
Ну от и нашлось место с помещениями с инфраструктурой под инфекционные лазареты для больных КОВИД-19 ....и не надо разворачивать каких то палаточных лазаретов и тратить бюджетные деньги.
Петро 22 жовтня 2020 г. (18:53) #[5]
180 охоронців охороняють 120 арештанток, для чого ж припиняти її діяльність, якщо на одну арештантку півтора охоронця, і всі при роботі, пенсії заробляють....
Сергей 22 жовтня 2020 г. (20:44) #[6]
Відповідь на [5]
Охраняют не 180. Там есть, кроме охраны, врачи, воспитатели, сантехники, электрики, водители, повара и т.д.
Град 23 жовтня 2020 г. (05:41) #[7]
Відповідь на [6]
175 аттестованных,какие сантехники водители)))
Дощ 22 жовтня 2020 г. (22:53) #[8]
Извините, это адресовано Петру
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії