Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Скейт-парк у Чернігові почали будувати без проведення тендеру

Скейт-парк у Чернігові почали будувати без проведення тендеру

Скейт-парк у Чернігові, очікуваною вартістю у понад 5.5 мільйонів гривень, почали будувати без проведення тендеру. Про це каже правозахисник Олександр Гашпар. За його словами, підготовчі роботи з облаштування майданчиків провели до того, як визначили підрядну організацію на відкритих торгах, що суперечить законодавству України.



За словами чернігівського правозахисника Олександра Гашпара, підготовчі роботи для побудови скейт-парку в Чернігові навпроти ЦУМу почали невідомі будівельники. Вони вже забетонували два майданчика.

«Постає питання: що тут будували, за яким проектом, що це за майданчики, залиті бетоном», - каже Олександр Гашпар.

Згідно з законодавством, будівельні роботи за бюджетні гроші підрядник може проводити після відкритих торгів та укладання договору із замовником. Тендер на будівництво скейт-парку управління ЖКГ оголосило 2 липня. Через два тижні, 18 липня, торги відмінили, оскільки заявки на участь подало лише одне підприємство – фірма «УТБ-Інжиніринг». За два дні, 20 липня, управління оголосило новий тендер, визначити переможця аукціону мають у серпні. В цей час на майданчики невідомі вже завозили пісок та гравій, про що свідчать фото, опубліковані у одній зі спільнот у «Фейсбуці».

Олександр Гашпар говорить, що проект знаходиться в розпорядженні управління житлово-комунального господарства.

«Проект міг бути переданий будівельникам лише з договором укладеним. Договору немає, відповідно, законних підстав передавати проект будь-яким особам управління також не мало. Що це були за люди – не зрозуміло».

У той день, коли ці роботи проводили, ми звернулися за коментарем до начальника управління ЖКГ Ярослава Куца за коментарем. Він сказав, що там працюють археологи.

«На сьогоднішній день укладений договір з археологами, тобто археологи там проводять своє дослідження», – «Тобто зараз там працюють саме археологи?» – «Так. Ну, археологи та ті служби, які їм допомагають у вирішенні їхніх питань».

Це – не перший випадок, коли будівельні роботи в місті починають до оголошення результатів тендеру, каже Олександр Гашпар. Так, у 2017 році фонтани у парку ім. Богдана Хмельницького збудували на 50% до ще до оголошення торгів. А у 2018 – невідомі встановили щонайменше п’ять зупинок громадського транспорту до початку аукціону. А ще - у червні 2017 року під час ремонту на вулиці Гетьмана Полуботка, каже Гашпар.

«Це практика дуже поширена, і те, що ми тут бачимо, це не виняток. Це - підтвердження системності таких порушень. Будь-яка особа, зрозуміло, не буде возити щебінь, вкладати кошти власні на свій страх і ризик, якщо не буде знати, що виграє той, чи інший тендер».

Нагадаємо, облаштування скейт-парку коштуватиме міському бюджету 5 мільйонів 600 тисяч гривень. 3,5 мільйони підрядна організація отримає цього року. Наступного має завершити проект та отримати решту. Окрім цього, з бюджету вже витратили 70,5 тисяч гривень на розробку проектної документації та майже 49 тисяч – на археологічні дослідження.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: скейт-парк, Олександр Гашпар, тендер, UA: Чернігів

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (10)

Додати коментар
Anonim 26 липня 2020 г. (05:41) #[1]
Куц брехло
Anonim 26 липня 2020 г. (13:13) #[2]
Гашпар конечно попиариться всегда найдёт повод, но а если посмотреть на ситуацию с другой стороны. До осени уже рукой подать, а там вполне могут начаться неблагоприятные условия для любых ремонтов. Если ждать пока там пороются археологи и только после тендера, то строительные работы отложатся ещё минимум на год.
Anonim 26 липня 2020 г. (14:19) #[3]
И как всегда побеждает " УкрТрансБуд".
Rimidalv 27 липня 2020 г. (08:13) #[4]
Не строю ничего - плохо. Строя - тоже плохо. Как по мне, то пускай работают люди. Чувствуется, что есть хозяин у города. Thanks to the mayor
петя 27 липня 2020 г. (09:54) #[5]
Что полезного для города сделал этот активист??? Видеть его тошно, все скулит и скулит...
Anonim 27 липня 2020 г. (11:35) #[6]
А кто мешает сделать все по правилам? Нарушение есть. Тендер не проведен, но уже все распределено. Все "порешали". Не нравится, что Гашпар "пиарится" ??? не давайте повода.
Anonim 27 липня 2020 г. (14:13) #[7]
Відповідь на [6]
Вы похоже забыли в какой стране живёте и что такое бюрократия.
Anonim 28 липня 2020 г. (11:13) #[8]
Відповідь на [7]
Бюрократия - это и есть те, которые порешали все по своему. Деньги потратить бюрократия не помешала, а тендер провести - да. Я помню в какой стране я живу, в ней если Гашпар указал на нарушения, то значит он "скулит и скулит", а если бюджетные деньги ушли не понятно кому, то "пускай работают люди". Вот "люди" и работают пока мы платим налоги....
Anonim 27 липня 2020 г. (13:48) #[9]
Какие археологи!??? Пилили зелёные насаждения и сразу клали бордюры, в течение недели там уже всё забетонировано было. Главная цель - з бюджету вже витратили 70,5 тисяч гривень на розробку проектної документації та майже 49 тисяч - на археологічні дослідження. Пойди проверь...
Anonim 27 липня 2020 г. (14:26) #[10]
Відповідь на [9]
Насчёт археологических раскопок не расскажу, сам не знаю. А поводу толкового проекта, где учтён каждый нюанс и по которому строители смогут работать без лишних вопросов и не переделывая по 20 раз, то у меня встречный вопрос, вы цены вокруг видели? Я делал проект по ремонту квартиры, и цены кусаются. Но оно того стоит. 2.5 тыс дол. мне кажется для полноценного проекта парка вполне адекватная стоимость, я бы даже сказал самого простого парка.
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії