За доставку газу до 2-кімнатної «хрущовки» чернігівка має сплатити більше 650 грн за півроку
Більше 650 гривень має заплатити за півроку за доставку природного газу до своєї двокімнатної «хрущовки» пані Людмила. Для чого їй потрібна ця додаткова платіжка, жінка не розуміє.
«В договоре написано, вроде бы в пункте №1, что в счет входило уже транспортировка газа. Судится с государством у меня нет силы. Не смогу я тягаться с государством, поэтому я заплатила. Комиссия за квитанцию 15 гривен, я шокирована», - каже Людмила.
У такому шокованому стані, як і пані Людмила, перебувають і інші пересічні чернігівці. А тим паче пенсіонери. Люди віддають останні копійки за комірне.
«Отдаем с дедом всю пенсию, на проживание остаются копейки».
За транспортування газу відтепер платитимуть окремо не тільки пересічні мешканці, але й юридичні особи. При цьому навіть влітку, коли голубе паливо для опалення ніхто не використовує.
Так, «Облтеплокомуненерго» цього року повинна і в спеку, і в мороз платити за транспортування газу 7,5 мільйонів гривень щомісяця. На старті наступного опалювального сезону розраховує отримати 50 мільйонів боргу за цю послугу. Повідомив її керівник на ранковій нараді у міського голови. Тож знижувати тарифи на свої послуги у цьому році теплопостачальник не буде.
Віктор Геращенко, голова правління АТ «Облтеплокомуненерго»: «У нас не будет никаких снижений. Будут конкретные правительственные решения или нацкомиссии, тогда мы будем выполнять».
На сьогодні «Облтеплокомуненерго» має більше 400 мільйонів боргів, які накопичилися перед НАК «Нафтогазом» у попередні роки. При цьому держава цих грошей з рахунків компанії списувати не планує. Тож є всі шанси, що розгрібати ці проблеми запропонують за рахунок місцевих бюджетів.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Для міста Чернігова це означає, що увійти в опалювальний сезон, іншими словами, ми зможемо отримати ліміти газу чи номінації газу, тоді, коли місто підпише реструктуризацію боргів генеруючого суб’єкта перед НАК «Нафтогазом». Ми повинні достроково повернути з оренди до міського бюджету це підприємство, або придбати частину акцій».
Враховуючи ризики, які очікують Чернігів, Владислав Атрошенко запропонував провести економічні розрахунки щодо доцільності утримання компанію «Облтеплокомуненерго» своїх філіалів на території області. Як було озвучено, на сьогодні усі вони утримуються за рахунок мешканців Чернігова, бо їх збитковість закладена у структурі тарифу на послуги «Облтеплокомуненерго».
Усі ці питання мають стати предметом обговорення з керівництвом області та країни, акцентував міський голова.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.