У центрі Чернігова хочуть обмежити час роботи кафе, ресторанів і нічного клубу: з чим це пов’язано
Воскресенье, 29 Декабря 2019 11:50 | Просмотров: 2985
Обмежити до 24-ї години час роботи розважальних закладів в колишньому торговому центрі «Янтар», - такий проект рішення розглядатимуть завтра на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міськради. Зараз деякі заклади в цьому районі працюють до 6-ї ранку. Їхні відвідувачі, за словами мешканця будинку Олександр Сірика, влаштовують безлад в їхньому дворі і заважають спати людям. Як сказала речниця міського відділу поліції Наталія Слабеняк, за рік вони зареєстрували 105 звернень, щодо правопорушень, скоєних в районі цих розважальних закладів.
Ці кадри 25 грудня о пів на другу ночі відзняв чернігівець Олександр Сірик біля будівлі колишнього «Янтаря». Зараз тут, у центрі міста за адресою проспект Миру, 19 працює кілька закладів. Зокрема караоке-клуб «Бурштинова кішка». А це відео він зняв в той самий час на сусідній вулиці Серьожнікова.
Олександр Сірик живе у будинку номер 17. Він межує з будівлею банку, яка в свою чергу має спільну стіну із розважальними закладами в колишньому «Янтарі».
«Вночі, коли вони перебавляють басів і потужно включають музику, то йде легка вібрація по стінах».
Наталія Ковтун мешкає в кінці двору, в будинку на вул. Шевченка, 9. Каже, нетверезі відвідувачі закладів заважали їй і раніше. Каже, після того, як півтора роки тому в її будинку закрили поліцейську станцію, жити стало нестерпно. Навіть влітку жінка спить із зачиненими вікнами.
«Тут двір закритий, тут начебто коридор, як колодязь. Ви уявляєте, що таке відлуння? Навіть якщо дві людини вийшли звідси і вирішили якось сильно виразити свої емоції, чим вони власне і займаються, то в кінці двору вже спати не можливо.
Дитячий майданчик, який нам облаштували, виявляється, поставили для того, щоб там пили, курили, з’ясовували стосунки, смітили та насолоджувались «відпочинком». Життя стало просто нестерпним».
«Вони виходять, сідають під вікнами, здіймають галас, а в жінки маленька дитина. Вона не витримала, вона вийшла з сокирою і просто зрубала лавочку, бо не можливо це було вже витримати», - каже Владлена Дегтярьова.
Через постійний галас та сміття у дворі люди звернулися до Держпродспоживслужби, аби вони перевірили якість звукоізоляції в закладі, та поліції.
«Ми переживаємо за власну безпеку, бо тут постійно випадки в кримінальних зведеннях», - говорить Олександр Сірик.
За словами речниці міського відділу поліції Наталії Слабеняк, за рік надійшло 105 звернень, щодо правопорушень, скоєних в районі «Бурштинової кішки».
«Зокрема, це порушення публічного порядку, крадіжки, завдання тілесних ушкоджень, хуліганство тощо. Так, наприклад, восени в одному з нічних клубів молодий чоловік направляв предмет, схожий на пістолет на людей, пирскав у їх бік сльозогінний газом. Свої дії зловмисник фільмував на камеру та розповсюджував в соцмережах».
Крім того під час сесії звернулись до міського голови Владислава Атрошенка і передали до міськради та поліції письмове звернення з підписами 60-ох мешканців навколишніх будинків.
«Як мінімум ми вимагаємо, щоб припинись порушення громадського порядку, а що для цього треба зробити: закрити заклад або регламентувати його роботу 23-ю годиною – це вже нехай вирішують органи влади».
Через це, каже заступник міського голови Олександр Ломако, виконавчий комітет вирішив переглянути режим роботи не лише «Бурштинової кішки», а одразу кількох розважальних закладів в цьому районі.
«У нас іде мова про заклад, який відкрився нещодавно з житловому будинку – це проспект Миру, 17, там кілька ресторанів. Один з них працює у форматі дискотеки і в житловому будинку. Я думаю, це не дуже припустимо, тому ми обмежимо їм роботу до 23-ї години. І друга адреса – це колишній «Янтар», враховуючи, що це окремий будинок, там немає безпосереднього контакту з мешканцями, які б там проживали, а тільки є люди, які заходять-виходять, ми там зробимо до 24-ї години обмеження».
Власниця «Бурштинової кішки» Оксана Голубова каже, два місяці тому вона здала заклад в оренду. Тепер їм керує інша людина. Щоб заклад не закривали, вона готова найняти поліцію охорони для чергування вночі. Каже, обмежити час роботи до 12-ї для такого закладу означає повне закриття.
«Коли ми робили заміри в сусідніх будинках, там взагалі не чутно було музики. Не те що стіни вібрували, а взагалі не чутно. Це ми робили заміри, в мене був акт, про те, що ці заміри були зроблені. Їх робила санстанція. Ми зараз на стадії, точніше Андрій на стадії заключення договору з ДСО для того, щоб там стояла патрульна машина, бо ми, на жаль, не можемо людині на вулиці розповісти, щоб він не висловлювався нецензурно або не кричав, бо 5-та ранку. Можливо, черговий наряд поліції якось цю ситуацію може виправити.
Не буде «Кішки», так, люди будуть ходити в інші заклади, але ж місто тим і цікаве, що мають бути заклади і нічні також, ми не можемо все закрити і площу перенести на Масани», - говорить Оксана Голубова.
Переглядати режим роботи закладів мають у суботу, 28 грудня. Зі слів Олександра Ломаки, якщо час роботи зменшать, а люди продовжать скаржитись, міська влада готова обмежити його 10-ю вечора.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: нічний клуб, кафе, обмеження, UA: Чернігів