Інклюзивна студія для молоді «Mics 4u» запрацювала в обласному молодіжному центрі у Чернігові (відео)
Навчалися малювати, на першому занятті – свій настрій. В Обласному молодіжному центрі відсьогодні запрацювала інклюзивна студія для молоді «Mics 4u». Відвідують її 20 людей з інвалідністю і без від 14 до 32 років. Після арт-терапії учасники вивчатимуть графічний дизайн та спробують вести власні блоги. Підтримує проект Український культурний фонд. Наталія Гоман далі.
32-річна Дар’я Солоха малює море і квіти. Сьогодні у неї перше заняття з арт-терапії в інклюзивній студії для молоді «Mics 4u». Жінка має інвалідність 2-ої групи. Розповідає, для чого записалась на заняття.
«Щоб навчитися малювати. Стати більш спокійною - я буваю нервовою».
Поруч із Дар’єю малює 30-річна Катерина Бабарік.
«Я малюю свій настрій. Мій настрій на сьогодні – це море, хвилююче, синє, глибоке. Я дуже активна людина, тому я шукаю інформацію, яка мене дуже цікавить. Зацікавило інклюзивне навчання. Мені цікаво, чим саме я можу бути корисною для людей, для дітей».
Це заняття – перше із восьми у блоці «Арт-терапія», каже художниця Лілія Ібрагімова. У цій студії вона одна з викладачів, їх тут називають тьюторами.
«Буде цикл занять, спеціально розрахованих для певного результату. Я думаю, що будуть дуже цікаві творчі доробки. Взагалі, арт-терапія перекладається як «лікування мистецтвом». Тому саме цим ми будемо займатися. Будь-яке заняття мистецтвом ставить за мету себе врівноважити, приведення в норму психічного стану людини».
Після арт-терапії заплановані заняття з графічного дизайну, також відвідувачів студії навчатимуть вести блоги.
Ірина Сімонова, директорка обласного молодіжного центру: «Триватиме 4 місяці, загалом це 4 блоки, тут і арт-терапія, і блогерство, графічний дизайн та канал Ютуб, і мотиваційні зустрічі в Києві в «Мистецькому арсеналі».
Наша група це 20 людей, представників молоді з інвалідністю і без. І ми особливо на це наголошуємо, тому що саме фіксовані групи дають чітко зрозуміти і пристосуватися, і включити в свою діяльність, в свої ініціативи, враховувати інтереси людей з інвалідністю».
Вартість проекту – майже 402 тисячі гривень, каже Ірина Сімонова.
«Це реалізується за підтримки Українського культурного фонду. І це був відкритий конкурс. Загалом, за цією програмою «Інклюзивне мистецтво» в розділі «Індивідуальні проекти», це якраз такі, як наш проект, пройшли технічний відбір 148 учасників. Ми набрали по рейтингу 3 місце».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.

Коментарі (1)