«Перехрестя – 2010» - перехрестя друзів та роздоріжжя можливостей.
Попри всі труднощі цього року із фінансуванням, попри відмову всіх спонсорів допомогти розвитку молодіжного руху - відбувся! Лише п’ять днів (найменше за всі роки існування «Перехрестя»), однак яких! Урочисте відкриття, 50 учасників від понад 20 громадських організацій (і не лише Чернігівських, а й із Брянська та Гомеля), підняття прапорів трьох слов’янських держав, неформальна зустріч із міським головою О. Соколовим та заступником міського голови О. Тунік-Фриз («гарячими» запи-таннями завалювали довго, однак бесіда все ж вийшла конструктивна і змістовна), по-свячення – і понеслось! П’ять днів напруження, активного дійства: ранкова програма – тренінги, семінари, майстер-класи, обмін досвідом, післяобідня пора – рольові та діло-ві ігри, «квести», спортивні та туристичні естафети, після вечері – розважальні про-грами (наприклад, «Парад неформалів», коли молодь розбилася на групи і представля-ла не просто свої можливості, але й втілювала це в образи емо, готів, панків, хіпі) – дух переводити було майже ніколи.
І все це не просто так. Червоною лінією через всі п’ять днів проходило змагання на побудову найкращого молодіжного кварталу – он-лайф гра «Молодіжне містечко» (творчо переосмислені Інтернет ігри на кшталт «Веселий фермер», «Острів» організа-торами були втілені у активну рольову гру). Всі учасники були поділені на 4 групи - молодіжні квартали. Беручи участь у конкурсах, заходах, займали місця, за які у кінці дня оргкомітет нагороджував певними будівлями різного рівня (наприклад, медпункт, лікарня та санаторій), які мали своє втілення у бали. Ці будівлі квартали розміщували на великій карті власного містечка, намагаючись заробити будівлі найвищого рівня. Також отримуючи за гарні добровільні справи бонуси у вигляді озеленення, а за запіз-нення та невиконання – «купи сміття» (які повинні були «відпрацювати» добрими справами). Також крім оцінки у вигляді балів - будівель, за кращі результати дня квар-тали отримували солодкі призи. Програму днів розробляли та втілювали волонтери відділу у справах сім‘ї та молоді міської ради, а головний оргкомітет (названий магіст-ратом, у склад якого входили ідеологи табору - працівники відділу та «Центру роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання») не просто допомагав, але й оцінював вклад кожного учасника у діяльність молодіжного містечка. За результатами такого моніторингу на закритті «Перехрестя – 2010» найкращі були відзначені подарунками та особливими сертифікатами.
День роз’їзду… Палаючі очі, дружній настрій, радість і завзяття змішувалися із смутком прощання Друзів. Але для справжніх Друзів кордонів не буває, а відстань – лише стимул для подолання перешкоди. «Перехрестя – 2010» - перехрестя друзів та розуміння, роздоріжжя можливостей і різноманітних напрямків. Тепер лише від самих учасників залежатиме - що далі. А ми сподіваємося, що далі – обов’язково буде!
Команда відділу у справах сім‘ї та молоді міської ради щиро дякує молодим во-лонтерам, які допомогли у організації та проведенні табору «Молодіжне містечко «Перехрестя – 2010», а також всім учасникам і громадським організаціям міста Чернігова – за консолідацію молодіжного руху.