Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Демократія » Очікування від Відкритого університету Майдану.

Очікування від Відкритого університету Майдану.

31 Октября 2014 19:45   Просмотров: 5651
Метки:
Нравится Рейтинг поста: 0


1-2 листопада 2014 року в Чернігові проходитиме Школа свідомого громадянина від Відкритого університету Майдану. Які мої очікування?

Найперше, щоб за своїм духом це були не ґрантоїди. Чому? Тому, що народ то нікчемний, котрий думає тільки про одне – так-сяк відбути захід і отримати свої срібники. Слухачі для них просто лохи, котрі створюють необхідну масовку. І упаси Боже в них щось спитати по суті - зляться, нервують, всіляко намагаються задавити ініціативу. Ось приклад стратегічної мети ґрантоїдів – отримання ґрантів а не розвиток суспільства і країни. Добре, будемо сподіватися, що ВУМ не відноситься до означеного поганського племені. Чого ж в такому випадку я від них чекаю?

Найперше – чітке визначення того стану суспільних взаємовідношень, що ми маємо сьогодні і їх закономірних наслідків. А також того стану, при якому ми станемо сучасною розвинутою країною з гідним рівнем життя. Наскільки я розумію, про це в кінці прочитає лекцію Валерій Пекар.

Втім, можливо, про це у вступній частині скажуть Лєна Хіль та Остап Стасів. У всілякому випадку чекаю від них чітких визначень термінів та їх кількісного виміру. Приміром таких, як громадянин, громадянське суспільство, демократія, роль в суспільстві громадянина і посадовця, визначення місцевої громади та її відмінність від місцевого стада, подібне.

Далі: «11.30 Олександр Солонтай - викладач, експерт Інституту політичної освіти, один з лідерів об'єднання «Сила людей». Олександр говоритиме про становлення та розвиток громадянського суспільства в Україні. Під час лекції ми розглянемо питання організації місцевої громади та можливостей для контролю громадою місцевої влади». Останнє речення просто виносить моск! Відразу питання – хто є місцева влада? Громада, чи ті посадовці, котрих вона обрала? І що означає «контролю»? Можливо, мається на увазі «управління»?

Далі ще лекції, сподіваюся, що цікаві.

Боюся практичних занять. Колись, дуже давно, на практичних заняттях ділилися досвідом. Тобто тим, що люди теоретично розробили, випробували на практиці і отримували відповідні результати. Але то було давно. Останнім часом ґрантоїди запровадили практику «мозкового штурму груп» осяяних їх мудрими лекціями. Спочатку ці групи вигадують всіляку дурню, а потім її представляють по черзі. Профанація повна, жодна пропозиція не здатна витримати найпростішого критичного аналізу, але це нікому не потрібно.

Що має відбутися в результаті проведення Школи свідомого громадянина? Зрозуміло, в Чернігові мають з’явитися громадяни, котрі утворять громадянське суспільство! А громадянське суспільство, в свою чергу, збудує успішну країну і щасливо в ній житиме! І знову питання про критерії, одиниці та методики виміру, засоби комунікації, подібне…

Що ж, я в очікуванні!

Добавить в: