У голоді винен Захід?

18 Мая 2009 15:09   Просмотров: 1852
Метки: голодомор россия
Ось що сьогодні пишуть про Голодомор російські ЗМІ - Известия:

Говорячи про причини, що викликали страшну трагедію - голод у СРСР на початку 1930-х років, не варто забувати одну з них. Захід тоді ввів економічне ембарго проти Радянського Союзу, сподіваючись "задушити" молоду державу. У 1925 році XIV з'їзд ВКП (б) вирішив будувати соціалізм в одній окремо взятій країні, зробивши СРСР з аграрної держави індустріальною. Наголос робився на розвиток важкої промисловості: в резолюції з'їзду давалася директива "тримати курс на індустріалізацію країни". Все це відбувалося у світлі існування військової загрози для радянської держави, а потім і в умовах світової фінансової кризи - Великої депресії.

Капіталістичні країни спробували ізолювати СРСР економічно і політично - вони організували так звану "золоту блокаду", відмовляючись приймати в якості платіжного засобу радянське золото. Більш того, Великобританія у 1927 році розірвала дипломатичні і торгові відносини з Радянським Союзом, а уряди США, Франції, Бельгії та Канади ввели ембарго на постачання радянських товарів у свої країни.

Індустріалізацію було вже розпочато, і для отримання коштів на закупівлю західної техніки залишався єдиний шлях - продаж зерна на експорт. Радянська влада вирішила перейти до суцільної колективізації сільського господарства. Прискорені непосильні хлібозаготівлі - плани на великий урожай в 1932 році не виправдалися, а влада вимагала їх неухильного виконання – що стало головною причиною трагедії. У 1932-1933 роках голод забрав життя мільйонів людей - представників різних народів, мешканців сільськогосподарських районів країни. Постраждали багато регіонів РРФСР (Поволжя, Центрально-чорноземні область, Північний Кавказ, Урал, частина Західного Сибіру), Казахстану, України та Білорусі. Історики переконані: існувала тільки класове підґрунтя трагедії - жодних етнічних або національних причин не було.

Петро Іноземцев

БЕЗ КОМЕНТРАРІВ
Добавить в: