Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Блоги » Блог tsvirkun » В чому полягає основна слабкість децентралізації?

В чому полягає основна слабкість децентралізації?

8 травня 2020 21:31   Переглядів: 1935
Мітки:
Подобається Рейтинг поста: 0
А в тому, в чім і перевага. В наданні великих повноважень адміністраціям незалежних громад.
З однієї сторони це надзвичайно корисно для локальних жителів, адже майже всі кошти з місцевих платників податків надходять до місцевих бюджетів, надаючи можливість громадам розвиватися. Місцева адміністрація в праві розвивати економіку, залучати кредити, гранти, знаходити міжнародних партнерів та розвивати бізнес. І не треба через кожну хвилину бігати та звітуватись перед районом, областю й Києвом.
Проте з іншої сторони, є й дуже великий та ЖИРНИЙ МІНУС. Якщо в якості місцевої адміністрації обирають недосвідчених людей, несучасних, та тих, хто переслідує власні інтереси, то настає період ЗАСТОЮ.
Нещодавно читав у соц. мережах, як дехто запитав "Що робити тим людям, які залишилися зараз цілком без підтримки й не мають джерел доходу в селах?" На що їй один з представників місцевої влади відповів: "Запитай у президента, його ж не дарма обирали".
Виникає питання - а НАВІЩО ж робили децентралізацію? Навіщо надавали повноваження місцевим депутатам та іншим органам влади, якщо вони не в змозі ними користуватися? Особливо дивує, коли на великі посади обирають тих, хто без "большого пенька" з Центру, не в змозі сам приймати рішення та створювати цінність для громади.
Додати в:
 

Коментарі (3)

Додати коментар
Anonim 9 травня 2020 г. (08:19) #[1]
Действительно, зачем в ВР зашли двое от слуг народа? ну вот для чего? Решать на уровне государства проблемы местных избирателей, не?
tsvirkun 9 травня 2020 г. (11:16) #[2]
Відповідь на [1]
Депутаты ВР должны отстаивать интересы своего региона и доносить мнения всех органов местной власти того округа, от которого они поставлены. В действительности не может один депутат ВР решить проблемы всего округа. Местные органы власти должны работать над стратегией развития своих регионов, и привлекать потом депутата ВР в помощь: чтоб выбить дополнительные ресурсы, решить проблему, связанную с незаконностью или коррупцией (путем написания депутатских обращений) и т.д.
Anonim 9 травня 2020 г. (15:35) #[3]
Відповідь на [2]
Так навіщо у нас вся влада зараз, яку набрав члєнограй? Тому до нього і всі питання.
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії