Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Блоги » Блог Inshe_misto » Найвідомішими чернігівцями горожани вважають Коцюбинського та Молодчого

Найвідомішими чернігівцями горожани вважають Коцюбинського та Молодчого

Методом опитування визначав кого чернігівці вважають найвидатнішим земляком. Більшість опитаних назвали  ім"я Михайла Коцюбинського. Він беззаперечний авторитет для мешканців міста.
Про Коцюбинського в Чернігові інформації більш, ніж достатньо. Зокрема, в місті є його музейний комплекс до якого входить і будинок, у якому Михайло Михайлович проживав. На подвір"ї росте ялинка, власноруч посаджена літератором. До речі, знайти музей досить просто - на вулиці висять таблички з навігацією українською та англійською мовами.



В самому будинку Коцюбинського повністю відтворено його побут. Там і його робочий кабінет і кухня, де він із родичами трапези проводив. І олдовий такий патифон. Він, щоправда, не працює, бо там голки нема, але комплексно з іншою старовиною, що присутня в будинку це справляє досить сильне враження на відвідувача. Здається, що будинком тебе скпроводжує привид Коцюбинського. Шкода, але фотографувати всередині оселі категорично заборонили працівники музею. А саме там знаходиться все найцікавіше.


Будинок Коцюбинського, а за ним - ялинка посаджена літератором особисто

Інформації про нього купа. Є і в бібліотеці Короленка, і в книгарні, неподалік від неї. Та й в інтернеті багато можна знайти про його творчість та життя. Поховано митця на Болдиновій горі, де теж можна чимало дізнатися про нього. 


Другим, на мій подив, було ім"я льотчика військової авіації Олександра Молодчого. Щоправда, це ім"я згадували здебільшого люди старшого віку. На питання "Чим саме він видатний?", кажуть, що Берлін першим бомбардував і був страшенно везучим чоловіком. Його німці збити ніяк не могли.

Інфу про  відомого льотчика можна знайти в бібліотеці

Стосовно інформації по Молодчому, то її знайти в Чернігові можна в бібліотеці чи в мережі. На "Алеї героїв", на жаль я його погруддя не знайшов. У Луганську, звідки він родом, таке погруддя є. Вшанували в Чернігові льотчика, назвавши одну з вулиць його прізвищем. Також пам"ятною табличкою на будинку, де він працював.
поховано видатного льотчика в Чернігові на міському кладовищі.

Дивина, але саме ці два імені домінували серед опитаних. Про святого Феодосія. мощі якого зараз знаходяться у Борисоглібському монастирі чи Мстислава Хороброго ніхто не згадав взагалі. Може, просто давно вони дуже Чернігівцями були. Про них під час екскурсій багато дізнатися можна.
Обійшли увагою й Леоніда Глібова, якого поховано в Чернігові.
Зі спортсменів теж нікого люди не пригадали. Ні баскетболіста Олександра Волкова,  біатлоністів Катерину Костенко і Андрія Дериземлю. про яких постійно розповідали мені колеги.
Ну, те, що люди декого не знають неприємно. Проте, головне, що чернігівські особистості були і ще обов"язково будуть.

А тим часом у
Полтаві: //kolo.poltava.ua/blogi
Рівному: //blog.ogo.ua/inshemisto.html
Чернівцях: //www.molbuk.com/blogi/blog_denis/


Додати в:
 

Коментарі (7)

Додати коментар
rrryxa 15 квітня 2011 г. (18:01) #[1]
cпорстмен, ще такий є Олег Кузнєцов - вихованець "Десни"... но вже, шось, ніхто навіть цього не помнить, а ти про Мстислава Хороброго... Ілля Муромець, кстаті, не звідси? а то лєнь углубляцця ;)
nindzy 16 квітня 2011 г. (02:45) #[2]
Волков зганьбив своє ім'я участю в побитті колег депутатів бютівців у Верховній Раді.

 а мені, наприклад, подобаються легендарні партизанські ватажки Великої Вітчизняної війни, що билися з фашистами, не полишаючи рідного краю, - герої Радянського Союзу Попудренко та Федоров. перший загинув смертю хоробрих у 1943-ому під час спроби його партизанського отряда вийти з оточення, а з другим видатним чернігівцем я навіть був особисто присутній на зустрічі і слухав його розповідь про запеклу й смертельну боротьбу чернігівських партизанів та їх тяжку перемогу. доклав й мій рідний дід своїх зусиль до тієї перемоги, допомогаючи партизанам та підпільникам, адже наша сім'я лишалася в Чернігові й під час окупації.
 а ще запам'ятавсь комдів батько-отаман червонного козачества Примаков, який до речі був одружений з донькою Коцюбинського та товаришував з його сином (дивина, але якраз сьогодні і я був завітав до музею письменника). і хоча я більшовіків загалом не поважаю і не люблю, але то був надзвичайний і шалений авантюрист та офіцер. розстріляли в 38-ому разом з Тухачевським та ще шістьма впливовими червоноармійськими командирами. 
nindzy 16 квітня 2011 г. (02:47) #[3]
Відповідь на [2]
 завжди пишаюся нашим козацтвом, що уславлене з часів героїчного взяття Азовської цитаделі чернігівськими козаками полковника Якова Лізогуба у 1696р. (взагалі Лізогуби - наш видатний місцевий рід. їх родовий маєток у Седніві й досі збережено, як парково-музейний комплекс). чернігівське козацтво, - наша гордість, зразок і джерело натхнення. не було жодної війни, де не відзначилися б наші пращури-козаки. ось наприклад у війні з французами: "4 (17) ноября 1805 в битве у деревни Шенграбен в Австрии пятитысячный отряд князя Багратиона остановил 30-тысячный корпус маршала Мюрата, выведя из-под флангового удара русско-австрийскую армию под командованием Кутузова, сумев захватить пленных и знамя французов. В составе малочисленного русского отряда, проявившего мужество и героизм, находился Черниговский драгунский полк. За этот бой черниговцы первыми из кавалерийских частей получили Георгиевский Штандарт, пожалованный Императором Александром I «за подвиг при Шенграбене 4 ноября 1805 года», с Георгиевским навершием и надписью «Пять против тридцати», ставшим девизом полка на многие годы. Впоследствии полк принимал участие и в Бородинском сражении. Пожалованы Штандарт и 7 серебряных труб бывшего Черниговского конно-егерского полка, с надписью: «За отличие против неприятеля у Кацбаха 14 августа 1813 г.»
nindzy 16 квітня 2011 г. (02:47) #[4]
Відповідь на [3]
 взагалі неможливо без захоплення розповідати про чернігівських воїв, що вкрили себе вічною славою ще від часів Олега, в якого складали особисту дружину у поході на Царьград, коли підкорили Візантію та змусили її сплачувати данину, отримавши перемогу не лише справністю, мужністю та хоробрістю в бою, але й геніальними військовими хитрощами. це був 907 рік. "Столица Византии сдалась, когда после длительной осады воины Олега поставили корабли на колеса и подошли к Константинополю со "стороны суши: "И повеле Олег воем своим колеса изделати и воставляти на колеса корабля. И бывшю покосну ветру, въспяша парусы съ поля, и идоша къ граду. И видевше греци и убояшася, и реша выславше ко Олгови: "Не погубляй града, имем ся по дань, яко же хощеши"." найстаріший некропіль на Болдіній горі - це якраз поховання тих з Олегової дружини, що повернулися додому "на щиті".
 "Черниговский князь Михаил Всеволодович, казненный вместе со своим боярином Федором в Орде по приказу хана Батыя за отказ исполнять языческие обряды, стал одним из самых почитаемых русских святых."
 але найвідомішими, та найвидатнішими вважаю Великого князя Володимира Мономаха, що з рідної спадкової вотчини, саме з Чернігівського князівства фактично відтворив Київську Русь та затвердив її велич і значення в світі. а найголовніше став назавжди не просто взірцем для усіх її наступних правителів, а батьком, витоком і символом усього взагалі руського самодержства, як ідеї і принципу володорювання не самою силою і керуючись не примітивною жадобою до влади та людською пристрастю, а свідомим та відповідальним уособленням монаршої волі, як проявом, провідником і запорукою волі вищої та божого закону.
nindzy 16 квітня 2011 г. (02:57) #[5]
Відповідь на [4]
ще дев'ятеро космонавтів навчалися в нашій льотці..
Eden 17 квітня 2011 г. (08:52) #[6]
Відповідь на [5]
Одиннадцать.
Stasy 18 квітня 2011 г. (09:13) #[7]
Катерина Костенко?? Це щось новеньке))))А може ви мали на увазі біатлоністку Оксану Хвостенко?
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії