Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Блоги » Блог Inshe_misto » Вал, Катерининська церква і згарище біля неї

Вал, Катерининська церква і згарище біля неї

3 квітня 2011 00:16   Переглядів: 4361
Мітки: Чернігів, "Інше місто", церква, вал
Сьогодні в чернігівців випитував, якими місцями вони пишаються найбільше. Відповідь одностайна - Вал і  Катеринська церква.

Ну, чим не кросота? Я про церкву...

Як на мене, то в Чернігові окрім цих місць є на що подивитись. Але люди радять йти саме туди. То і від центру недалеко і є на що подивитись. Спочатку йду на Вал. Попри гармати проходжу, а там студенти якійсь з мамами фотографуються. Ну, судячи з того, скільки там людей фоткається, то місце таки історичне. Всього гармат там дванадцять, але люди кажуть, що є ще тринадцята. Якщо навпроти неї побачення призначити - не на фарт. Ну, то люди так кажуть. На гарматах варварські написи коректорами, а ля "тут був Вася, хеві метал діхлофос" і т. д. Також, на Валу є пам"ятник Тарасові Григоровичу. Сам вал огороджено, щоб в Десну не впав ніхто. Якщо там стати, подивитися в небо, розвести руки, то здається, що летиш. На Валу, до речі , от ту найвідомішу сцену з "Титаніка" знімали. Про це мало хто знає, навіть, із чернігівців. 

Так, це - одна з основни принад Валу. (Я про гармату)

Проте, якщо про "Титанік" не думати, то краєвид напівказковий відкривається: Десна, весняна така, гола.
О, зустрічаю неподалік від  Валу цікавого чоловіка - стверджує, що його Сірьожа звати. На вигляд - колишній інтелігент. точніше  -бувша інтелігентна людина. Більше описувати його не буду. Так от, він радить після Валу йти до Катеринської церкви. Зав"язую з Сєрим розмову:
- Що ще можна в Чернігові подивитись?
Сєрий, роблячи філософський вираз обличчя відповідає:
 - В нас багато чого подивитися є. Але я б тобі радив до Катерининської церкви піти - там їсти в палатці дають, погрітися можна.
Ну, йду до церкви. Архітектура церки вражає - якщо дивитися на неї з боку Красної площі, не помічаючи сучасних будівель та інших ознак сьогодення, то складається враження, що при владі не Янукович, а Катерина друга, а  надворі далеко не 2011 рік.
Окрім цього, відразу кинувся в очі обгорілий скелет палатки, котрий відволікає увагу від, власне, самої церкви,  на яку я прийшов подивитись. Як розповіли мені пізніше місцеві, один з патріархатів, назвемо його "якийсь", встановив там палатку для обігріву й допомоги безпритульним. Інший патріархат за версією місцевих, його теж назвемо "якийсь", підпалив ту палатку до дідька. Ну, посварились патріархати між собою - нехай сваряться, але ж сміття прибирати треба.
Представники одного із цих двох патріархатів ще й банер вивісили з написом про те, коли палатку спалено було і хто у всьому винен.


Місцеві розповіли, що палять тут вже не вперше. Попіл від згорілої палатки лежить вже  не один місяць. Проте, ніхто з представників духовенства прибрати місце перед церквою не поспішає. Так і лежить в центрі історичного Чернігова купа сміття. Хотів глянути сьогодні на місця, якими чернігівці пишаються, а потрапив на згарище. Таке негативне враження й лишилось. 
Пе ес: представники комунальних служб, може ви й не такі святі, як попи з тих ворогуючих патріархатів, але зробіть добре діло - приберіть біля церкви. Бог - не фраєр - все бачить. ТАМ Вам зарахують.

Полтавський блог: //kolo.poltava.ua/blogi
Рівненський блог: //blog.ogo.ua/inshemisto.html
Чернівецький блог: //www.molbuk.com/blogi/blog_denis/




Додати в:
 

Коментарі (11)

Додати коментар
ruby_rose 3 квітня 2011 г. (01:36) #[1]
А люди? Как тебе местные люди? )
Inshe_misto 3 квітня 2011 г. (15:19) #[2]
Відповідь на [1]
Бг-г-г:) З приводу людей відписався в попередніх постах. З того часу думки не змінив - люди у вас файні:)
E1 3 квітня 2011 г. (05:12) #[3]
Мисько, минералки занести? )))))))))))
fuit 3 квітня 2011 г. (08:14) #[4]
Куда-то не туда вы забрели, на Валу главное - Спасо-Преображенский собор 11 века и Борисо-Глебский 12 века, а вовсе не пушки и не Екатерининка. Мне понравилось, как вы толерантно о патриархатах выразились, якийсь - подходящее название для вспыльчивых ведомств ))
Jenson 3 квітня 2011 г. (10:09) #[5]
Да половине города уже в печёнках эти борцы за храм, готов поучаствовать в субботнике по очистке от палаток. Бездомных они кормят  
Big_catfish 3 квітня 2011 г. (11:02) #[6]
Відповідь на [5]
Стопицот 
!!!
Gmax 3 квітня 2011 г. (15:13) #[7]
Відповідь на [5]
Сцаными тряпками разогнать. Устроить бы флешмоб и помочь убраться.
exot 4 квітня 2011 г. (09:49) #[8]
Відповідь на [7]
"Сцаными тряпками разогнать." - да смотри, они сраными мётлами оборонятся начнут!


Yuka 3 квітня 2011 г. (16:08) #[9]
Надо нам с Полиной устроить тебе экскурсию, да
exot 4 квітня 2011 г. (09:53) #[10]
ніхто з представників духовенства прибрати місце перед церквою не поспішає. - не кошерно это, статус (живот) не позволяет, + такие кучи пепла вызывают особый трепет массовки возле них, т.н. агитационный материал, так сказать.
lararik 4 квітня 2011 г. (15:30) #[11]
згарище на вісєліцу схоже
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії