Як відомо 6 травня 2015 року виникла пожежа на території полігону ТПВ ПП «Гранпласт».
Полігон побутових відходів – це особливий об’єкт. Це місце де зосереджений великий обсяг горючих матеріалів: папір, поліетилен, пластик (останній при горінні виділяє велику кількість канцерогенів, особливо небезпечних для життєдіяльності людини).
Працюючи на полігоні, ми прийшли до висновків, що пожежа виникає з кількох причин:
• Привозять палаюче сміття
• Підпал (доволі часто зустрічається).
У побуті має місце бути таке поняття як самозаймання полігону - я його повністю відкидаю. Сам по собі полігон не займається. Може в побутових відходах привезуть якусь хімічну речовину, що в свою чергу призводить до хімічної реакції, тоді можливо відбудеться самозаймання (таке трапляється). Температура полігону на глибині 1 метр - 40 градусів за Цельсієм, папір спалахує при 133 градусах.
Самим уразливим місцем полігону є відкоси полігону, їх легше підпалювати і надзвичайно важко гасити. Інструкція з експлуатації полігону говорить про те, що необхідно робити ізолюючий шар з інертних матеріалів (глина, пісок) в літній час щодня, а в зимовий час через 3 дні, а так само відсипати відкоси інертними матеріалами. Але як відомо полігон знаходиться в оренді приватного підприємства, яке здійснює свою діяльність на свій розсуд та витрачати зайві кошти на попередження пожеж навіть не намагається! Основним платником за надані послуги цим приватним підприємством є населення, а замовник міська влада.
Я неодноразово наголошував, що на думку експертів, найоптимальнішим вирішенням цього питання має бути встановлення сортувального комплексу на полігоні та поступове сортування сміття в місцях його утворення.
Мабуть у влади свої плани. Розмови про проблему полігонів та шляхів її вирішення ведуться на протязі 10! років. Але досі нічого не вирішено!
Чому населення має погоджуватися на неякісну послугу, скільки б вона не коштувала? Чому мешканці міста мають терпіти невиконання своїх обов’язків або неналежне їх виконання місцевою владою ціною власного здоров’я та здоров’я наших дітей? Давайте будемо пам’ятати, що МИ обираємо владу!