GOROD.cn.ua

Чому у Чернігові нема трамваїв та як підприємці ділили першу електрику (відео)

Зранку збираєтесь на роботу і раптом зникла електрика? Катастрофа. Прийшли увечері додому, а там нема світла? Катастрофа. Світло зникло на роботі? Катастрофа. А якщо раптом, як у фантастичних фільмах, на всій землі? Апокаліпсис. Енергетика — це все, кажуть енергетики. З ними важко не погодитись. А почитати про її історію на Чернігівщині тепер можна і в обласній бібліотеці ім. Короленка.


 
Від рукописної книги наказів директора Чернігівської електростанції  до яскравої поліграфічної «Історії енергетики Чернігівщини» — від «лампочки Ілліча» до  енергетики 2035 року. Володимир Ткач, голова правління ПАТ «Чернігівобленерго»: «Это цивилизация. Мы знаем, что такое быть без света сегодня, что такое Интернета нету, вообще лампочка потухла и вообще ничего не работает. Это каменный век».
 
З кам’яного віку Чернігівщина почала виходити в 1895 році, коли у Чернігові з’явилась перша електромережа з кількома десятками абонентів, і тільки в 1972 році світло уже було у всіх населених пунктах області. Чому так пізно? І чому у Чернігові нема трамваїв та як підприємці ділили першу електрику — саме про це з фотографіями і архівними документами розповідає книга, яку тепер можна прочитати в обласній бібліотеці ім. Короленка. Її хронологія закінчується в майбутньому — в 2035 році, коли на Чернігівщині мають запрацювати нові світові «світлові» технології. Володимир Ткач: «В то время как мы за 25 лет независимости страны ничего не делали, а сегодня эксплуатируем электросети 70-х годов прошлого века, которые просто аварийно ремонтируем, то в Европе все это время менялись электросети, там новые технологии, и сегодня у нас 4000 человек на предприятии работает, а у них — 1000, потому что все компьютеризировано и управляемо».
 
Окремий розділ у книзі  присвятили енергетикам-АТОВцям — 70 чоловік поіменно з фотографіями. Видавці сподіваються, що уже зовсім скоро вони буквально нестимуть світло у щасливі оселі мирної України.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Володимир Ткач, книга, бібліотека Короленка, «Сівер-центр»