Діти з вадами слуху запрошують чернігівців на виставку (фото)
Вчора в обласній універсальній бібліотеці імені Короленка відкрилася виставка робіт дітей та молоді з особливими потребами під назвою «Зимові забави». Ініціатори проведення цього заходу – Чернігівська спеціалізована загальноосвітня школа для дітей з вадами слуху та Чернігівська обласна благодійна організація «Аратта».
До цієї виставки підопічні «Аратти» та вихованці школи для дітей з вадами слуху готувались упродовж декількох місяців. На базі громадської організації ще влітку минулого року почали діяти творчі гуртки та майстерні для молодих інвалідів. Саме роботи фотостудії «Яскравий світ» та студії декоративно-прикладного мистецтва і були представлені на виставці. Відкриття ж виставки розпочалося з пісні. Учениця спецшколи для дітей з вадами слуху виконала її… не відкриваючи рота. «Співала» не голосом, а руками. Такою ж мовчазною була і показана театральною студією «Дивосад» міні-вистава «Без відчуттів». Сюжет та емоції акторів передавались глядачам не за допомогою слів, а жестами, мімікою, рухами. До речі, саме на базі студії «Дивосад» молодь з особливими потребами опановує основи драматичного мистецтва.
Директор Чернігівської спеціалізованої загальноосвітньої школи для дітей з вадами слуху Анатолій Коломієць під час прес-конференції повідомив, що розвитку творчих здібностей дітей з особливими потребами в цій школі приділяється першочергова увага. Учні постійно беруть участь у різноманітних конкурсах і виставках. Зі школярами працюють вчителі-ентузіасти, які вміють зацікавити своїм предметом. Так, наприклад, на уроках праці хлопчики із задоволенням працюють на станках, виготовляють із дерева чудові скульптури, іграшки і навіть картини.
Дівчата захоплюються вишиванням шовковими стрічками, за допомогою цієї техніки вони створюють прекрасні картини, серветки. А ще в школі для дітей з вадами слуху вивчають інкрустацію соломкою, створюють поробки з рибних кісточок і навіть пташиного пір’я.
«Крім того, всі наші вихованці танцюють, - сказав Анатолій Коломієць. – Участь у змаганнях, виставках і фестивалях для них дуже важлива, оскільки допомагає повірити у власні сили, позбутися почуття меншовартості».
До речі, виставка в бібліотеці імені Короленка експонуватиметься до 22 березня.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Ваш РєРѕРСентар