“Мистецька толока” примножує духовні традиції нашого краю (фото)
“Мистецька толока” примножує духовні традиції нашого краю
13 вересня у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу на честь 20-річчя журналу “Літературний Чернігів” та презентація збірки художніх творів “Толока”.
Михась Ткач, голова літературної спілки “Чернігів”, головний редактор журналу “Літературний Чернігів”, відкриваючи захід сказав: “Толока — це коли люди об'єднуються, аби спільно зробити якусь добру справу — збудувати дім, посадити сад чи викопати криницю. Цей древній український звичай в сутності своїй явище високодуховне. Воно здатне не тільки об'єднувати людей до безкорисної праці, а й пробуджувати в них творчу енергію. 20 років тому чернігівські письменники згуртувалися довкола мистецького часопису “Літературний Чернігів” у своєрідну “мистецьку толоку”. 20-ліття — то лише мить, але для мистецького колективу ці миттєвості, помножені на творчість кожного, матеріалізувалися у десятках нових книг, сотнях поетичних і прозових творів, надрукованих в журналі “Літературний Чернігів”, частина яких увійшла до збірника “Толока”.
У збірнику представлено 20 найдостойніших імен. Це письменники Дмитро Іванов, Владислав Савенок, Михась Ткач, Володимир Сапон, Микола Ткач, Ростислав Мусієнко, Олександр Забарний, Олена Мамчич, Віктор Попок, Володимир Сенцовський, Микола Лелюк, Анатолій Соломко, Михайло Кушніренко, а також ті, яких уже немає серед нас — Станіслав Реп’ях, Микола Холодний, Василь Струтинський. Молодих літераторів представляють Олена Марченко та Артем Захарченко. Серед авторів збірника і вчені-професори Олександр Коваленко та Володимир Кузьменко.
Твори цих авторів — найкраще, що друкувалося за два десятиліття в журналі «Літературний Чернігів».
Конкурсне журі підбило підсумки конкурсу на честь 20-річчя журналу “Літературний Чернігів”. Літератори відзначили, як широку географію надісланих на конкурс творів, так і їх кількість – понад 120 авторів запропонували свої прозові, поетичні, гумористичні та краєзнавчі твори. Нагороди переможцям вручив виконувач обов'язків начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Дмитро Никоненко.
У номінації “Поезія” переміг Володимир Потебня із смт. Козелець за добірку філософських віршів.
Друга – Ірина Карпенко із смт. Срібне за цикл інтимної поезії.
Третій – Олександр Деркач із м. Прилуки за добірку віршів.
У цій номінації також відзначені твори Ірини Новіцької з м. Комарно Львівської області за авангардизм поетичної добірки. Вірші Андрія Тітка з Чернігова за оригінальність інтимної лірики, а також – поезія Інни Москалець з Носівки за розмаїття поетичних образів.
У номінації “Проза” переміг Дмитро Конодиб з Чернігова за оповідання “Про Дімона”.
Друга – Людмила Пікуль з м. Комсомольськ (Полтавська область) за прозові твори.
Третім став – Павло Солодовник із села Кучинівки Щорського району за оповідання “Дід Василь”.
У прозовій номінації відзначені також доробки Валентини Барабанової з Чернігова за оповідання та розвідки про Чорнобильську трагедію.
Залишила приємне враження Картава Юлія з міста Семенівка за яскраве вираження почуттів героїв оповідання “Сестронька”.
А також відзначений Ігор Кравченко із с. Риботин Коропського району за оригінальність у виборі прозового жанру – “Казки автомобільного музею”.
Журі літературного конкурсу з приємністю відзначило, що література на Чернігівщині розвивається і багато молодих людей захоплюється красним письменством.
Святковості заходу додав виступ капели бандуристів ім. Остапа Вересая, керівником якої є заслужена артистка України Раїси Борщ.
Володимир Коваль
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.