Пологи у воді — реальні у Чернігові!

В одному із пологових залів чернігівського пологового будинку з’явилася ванна! Породіллі тепер можуть відволікатися теплою водичкою від болісних переймів. Лікарі запевняють: так і природніше, і зручніше, і зовсім без ризику для здоров’я і немовляти, і мами.
— Жінка знаходиться у ванні з теплою водою найболючіший період переймів аж до потуг. Потім пологи відбуваються звичайно. Тобто дитинка народжується не у воду. Це так звана гідротерапія: тепла вода чудово знімає біль, розслабляє гладкі м’язи, тому жінка почувається краще, — каже Катерина Савоста, завідуюча пологовим відділенням. — Гідротерапія — один із методів немедикаментозного ведення пологів. Намагаємося зробити цей процес максимально природним.
Катерина Анатоліївна запевняє, що такі пологи показані 90% жінок, тобто усім, у кого нема якихось серйозних патологій вагітності. Процедура абсолютно безпечна. Спостерігають за майбутніми мамами увесь час.
Незвичайні пологи у нас практикують тільки тиждень, а бажаючих уже чимало. Троє породіль вже відчули усі переваги на собі.
— Це другі мої пологи. 10 років тому, коли народжувала першого синочка, про такі умови ніхто не говорив взагалі. Все, як при Союзі: величезні зали, про знеболення і не йшлося. У ванній переносити перейми значно легше. Біль, звичайно, не увесь зняло, і це нормально, але десь на третину боліло менше. Думаю, варто пробувати такі пологи. Я от ні хвилини не вагалася, довірилася лікарям! — каже 35—річна Ірина. Її донечка Софійка з’явилася на світ абсолютно здоровою: 3,440 кг, 53 см. І мама, і дитинка почуваються чудово.
Чернігівський пологовий будинок — один із піонерів у застосуванні новітніх пренатальних технологій. Ще у 1989—му в нас почали дозволяти поодинокі випадки партнерських пологів, сьогодні таких — більше 60%. Першим у Радянському Союзі — у 1984 році — у нас відкрилося відділення, де мами цілодобово знаходилися із новонародженими дітьми. Всі пологові зали сьогодні — окремі: затишні кімнати обладнані усім необхідним, тут можна навіть чаю у перерві між переймами випити. Та й народжувати жінкам не обов’язково на спеціальному столі, а кому як подобається: хочеш — на табуреті, а хочеш — на гумовій кулі.
Найближчим часом у пологовому будинку планують обладнати ще один зал із гідротерапією. Цього разу зі стоячим душем. Щойно з’являться кошти, обіцяють, — задумку втілять у життя.
Ольга Чижова, тижневик «Чернігівські відомості» №40 (968)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: вода, пологи, Ольга Чижова
Коментарі (10)
Ребёнок, рождённый в воде, гораздо выгоднее обычного.
Ему только корм вовремя подсыпай, да воду в аквариуме меняй регулярно :)
Улыбнули!)))Но если серьезно, то это очень важное событие в нашем городе для женщин!Как говорится, и к нам пришла цивилизация!
Я возмущена!!!!!!!!! Ольга Чижова, Вы рожали?????
1. Нет выбора: лежать всё время с ребёнком или нет - только ДА. ОГРОМНЕЙШЕЕ удовольствие няньчить ребёнка на второй день после того как вспороли пузо и даже за собой трудно ухаживать.
2. Что за бред: пить чай между схватками??????
3. кто рожает на резиновом мячике или табуретке??? покажите мне таких !!!
Как рожавшая женщина:
1. Слава Богу, что лежишь с ребенком - его хоть всякими смесями без тебя не накормят и ты спокойна, что ребенок не орет, а к нему никто не подходит. И ДА - это огромное удовольствие находится с ним. А если кесарево - в платные палаты во всяком случае родственников пускают и помогать не запрещают.
2.Про чай - абсолютно не бред, особенно если двое суток рожаешь - кушать нельзя, а горяченького хочется. Я пользовалась.
3. Я лично переносила схватки на мячике и мне это помогало.
И зачем такой негатив - хорошо, что новинки внедряют, развиваются.
Все-таки оснащение роддома и их методы становятся все современнее. А это дает шанс на удачные роды все большему количеству женщин.
Я не спорю что очень приятно видеть своего долгожданного ребёнка рядом, но хоть бы иногда кто-нить из персонала подходил бы и интересовался что и как, или помощь нужна. Хоть в первые дни иногда помогали поняньчить.
2. Про чай не знала, никто не предлогал.
3. Переносить схватки и рожать - это разные вещи.
4. А против новшества я ничего плохого не говорила. Это радует(может другим хоть легче будет). Только пишут что этот роддом первый в нововведениях, но насколько я знаю, то в районном роддоме ванна уже давно стоит (только это не проверенная информация).
Не надо сравнивать первые роды со вторыми! Жаль, нельзя рожать два первых раза, чтобы действительно сравнить пеимущесвто гидротерапии! :) А насчет обслуживающего персонала - абсолютная правда! Никому нет дела до молодых неопытных мам! Никто толком не расскажет , что сразу после родов необходимо разминать налившуюся от молока грудь, "сдаиваться", они думают, что все все знают, вроде бы сами ни разу не сталкивались с подобной ситуацией. Одним словом - зажрались! Пока "не помажешь" - ничего хорошего не дождешься! :((
Мда,
а почему в статье не написали, что стоимость услуг по пользованию ванной в роддоме - не много не мало - 500 грн. Сегодня вот нам с женой психолог на курсах в роддоме сказала... не знаю, на сколько это достоверно...
Люди, а никто не знает в Чернигове практикующую акушерку для родов в домашних условиях?? Очень уже хочеться дома рожать...!!