Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Фонди сушили дві сотні людей і 56 установ та організацій

Фонди сушили дві сотні людей і 56 установ та організацій

Майже місяць тому наша газета писала про те, що у Чернігові червнева потужна злива зіпсувала унікальні видання обласної бібліотеки імені Володимира Короленка. Вода просочилася в книгосховище, а це п'ятнадцять кімнат, через дерев'яні вікна, і тисячі книг та газетних підшивок плавали коридорами. Усе, що текло з водою, сміття, листя і багнюка, опинилося у фондах бібліотеки. Рятувальники відкачали з підвального приміщення, де зберігався архів, понад 250 кубів води. Біда, яку наробила злива, згуртувала у боротьбі із затопленням не лише бібліотечну систему всієї Чернігівщини, надзвичайників, військових, а й майже шістдесят організацій та установ, понад дві сотні користувачів бібліотеки і звичайних людей.



Архів місцевих газет, що постраждав, унікальний - є лише тут(!). Працівники кажуть, що самі не впоралися б з бідою, а тому дякують чернігівцям, які прийшли до закладу та взяли книжку чи підшивку додому для просушки.

Нагадаємо, що увесь двір бібліотеки був у книжках і газетах. Важких і мокрих. їх розкладали на дерев’яні піддони, стільці, картон або просто на асфальт чи траву. Щодня бібліотекарі розгортали сторінки, щоб висихали ліпше.

- Підшивок постраждало близько 300 тисяч, - розповідає директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Володимира Короленка Інна Аліференко. - Уявіть: на вулиці біля стін будівлі рівень води сягав 45 сантиметрів! В архіві - один метр 65 сантиметрів! Це саме стільки, як мій зріст. Затопило п’ятнадцять кімнат і коридори. Деякі - більше, деякі - менше.

Перші три дні після потопу бібліотека не працювала. Вимкнули електропостачання.

Після стихії в Чернігові минуло чимало часу, і воду з приміщення відкачали, там цілодобово працювали три теплові гармати для прогріву, їх надали рятувальники МНС.

- Якщо порівняти, що в нас десь 650 тисяч тільки видань, то підтоплених 26 тисяч книжок - це не так уже й багато. Але ж усі знають, що бібліотекар піклується про кожну книжечку! Фонди збирали десятиліттями, а вода наробила страшної біди за один день, - каже Інна Аліференко.

На заклик про допомогу відгукнулося багато організацій та установ, пересічних чернігівців.

- Боюся когось не назвати, - зізнається директорка. - Насамперед, це рятувальники, військові частини, народні дружини. Велика вдячність Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації на чолі з Олександром Левочком, нашим колегам: бібліотекам, музеям, театрам, філармонії... Надали допомогу обласна рада, торгово-промислова палата, відділ освіти міської ради, школи... Долучилися підприємці, які навіть не називаються. Вони просто привозили дерев’яні піддони і на цьому вважають свою місію виконаною. Низький вам усім уклін! Приходили наші користувачі й брали книги та підшивки на просушку додому.

Загалом рятували гори газетних підшивок і книжок 56 організацій та установ області. Серед них: Апеляційний суд Чернігівської області, Будинок книги, громадські організації «УБА», «MART», «Національні дружини», «Соціальна згуртованість», Культурно-мистецький центр «Інтермеццо», Літній театр (критий концертний комплекс), Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка, приватна школа «МудрАнгелики», сервіс розсилок SendPulse, театр тіней «Вербена», телеканал «Дитинець», теплокомбуд, Центр права, Чернігівські школи №33 і №3, обласне лісове господарство, міське відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська академія уні-версології», Літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського, міський центр зайнятості, професійний ліцей залізничного транспорту, центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників, центр соціально-психологічної реабілітації дітей та інші.

Висушувати літературу залюбки погодилися понад двісті користувачів бібліотеки. Прізвища цих добрих людей ми називати не будемо. Ознайомитися з переліком, хто брав участь у цій благородній справі, можна на інтер-нетсайті бібліотеки.

Поспішай творити добро!

* * *

Також бібліотека імені Короленка ПРОСИТЬ усіх небайдужих допомогти коштами, які потрібні для відновлення літератури та рідкісних підшивок: р/р 31556348123849 в ГУДКСУ у Чернігівській області, код СДРПОУ 02221159, МФО 853592.

Призначення платежу: благодійний внесок.

Лариса Галета, "Деснянка" №31 (716) від 9 серпня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: обласна бібліотека імені Володимира Короленка, Лариса Галета, "Деснянка"

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (1)

Додати коментар
Anonim 13 РіСЂСѓРґРЅСЏ 2018 Рі. (12:54) #[1]
зато зэков, страдальцев забрали на подконтрольную территорию, что бы Путин не издевался.
 

Коментарі (1)

Додати коментар
Anonim 13 РіСЂСѓРґРЅСЏ 2018 Рі. (12:54) #[1]
зато зэков, страдальцев забрали на подконтрольную территорию, что бы Путин не издевался.