В Коропі відбувся яскравий та смачний Миколаївський ярмарок
Вчора, 28 липня, в історичному містечку Короп на Чернігівщині відбувся традиційний 16-й «сільський карнавал» - яскравий театралізований Миколаївський ярмарок. Це свято можна назвати «візитівкою» краю.
Щороку воно приваблює тисячі гостей і земляків, які нині проживають у різних куточках України та світу. Це місце зустрічі друзів, місце спілкування, тут можна познайомитися з колоритними історичними персонажами та скуштувати традиційні поліські страви.
Представники ЗМІ побували в цьому цікавому прес-турі по запрошенню міського голови Віктора Івановича Журавля.
За традицією Коропський ярмарок в честь Миколи Чудотворця щорічно проходить в останню суботу липня, напередодні Миколаєва дня. Коропчане здавна шанують Святого Миколая як покровителя Коропа. За легендою у 1848 році ікона Св. Миколая з Рихловського Свято-Миколаївського монастиря врятувала жителів містечка від епідемії холери. Саме на згадку про це диво й з’явилася традиція Миколаївського ярмарку.
Цього ранку Короп нас зустрів дощем, але саме містечко і люди – гостинністю, радісними посмішками і веселощами.
Як завжди ярмарок розпочався з хресної ходи від Свято-Успенського храму до центральної площі міста, де відбулося урочисте відкриття.
Спочатку Коропський голова Віктор Журавель зі сцени оголосив ярмарок відкритим.
Потім Миколаївський ярмарок, як значну історичну подію освітив та благословив Протоієрей Володимир.
Гостей та мешканців міста привітали: депутати Чернігівської обласної ради, голова Коропської районної ради Михайло Мазуренко, засновник ярмарку Михайло Півень, генерал-майор міліції заслужений юрист України Анатолій Карацюба, воїни-ветерани та почесні громадяни Коропщини.
Після урочистого відкриття стартував костюмований парад підприємств, організацій та сільських громад Коропського району.
А вже з 12 години почалися «Миколаївські гостини в куренях», де кожна громада або представники фермерського господарства презентували свою продукцію, пригожали бажаючих та нібито змагалися у тому, хто найсмачніше приготує українську чи іншу страву.
Чого тут тільки не було!
Деруни та картопля, смажена на великій пательні з цибулею та шкварками.
Тонкі млинці з сиром та товсті - з салом.
Справжній узбецький плов з часником і барбарисом.
Шашлик з величезними кусками м’яса.
Вареники с картоплею та грибами, зроблені на пару.
Смажені ковбаски, котлети та овочі.
І просто гори різних копченостей, буженини, м'ясних рулетів, домашньої ковбаси, курятини тощо.
Та що ж це за ярмарок без горілки? Місцеві господині про все подбали. Адже свято - є свято. І в майже кожному курені за 10-20 гривень можна було випити чарку чистого самогону або настояного на хроні і меді (хріновуха і медовуха) та закусити солоним смачним огірком.
Також, гості могли купити пляшку вина або коньяку, питного меду від 16 до 40 градусів.
Дуже смачну продукцію представив Коропський сирзавод. Тут можна було скуштувати моцареллу по-хаджибейськи с кропом, паприкою, з прованськими травами, Російський, Костромський або Звенигородський сир та та навіть спробувати сирну закваску.
Сири були просто нарозхват.
До Коропу завітав наш хоровий колектив Чернігівського обласного філармонійного центру під керівництвом Володимира Коцура, який зачарував глядачів не тільки ніжними народними піснями, але й українськими та циганськими танцями.
Гостей розважали і інші колективи художньої самодіяльності. А вже пізно ввечері до Коропу з концертом мав завітати народний артист Павло Зібров - зірка нашої української естради.
Були на ярмарку і різні колоритні постаті нашої історії, відомі персонажі та герої казок. Тут можна було зустріти гетьмана Дем’яна Многогрішного із сотниками, місцеву старшину, давніх воїнів, пожежників, Проню Прокопівну, графа з графинею та інших.
А в Містечку Майстрів були представлені різні вироби на будь-який смак: з дерева, текстилю та трикотажу, гончарні та солом’яні вироби, ляльки-мотанки, саморобні жіночі прикраси та віночки, розписні дошки та тарілка тощо. Самобутність Коропщини висловилася в стилізованих старовинних дворах, в кружлянні гончарного круга, в барвистих рушниках та вишиванках, солом'яних капелюхах, дерев’яних корзинах, бочках і діжках.
Під час прес-туру журналісти поспілкувалися з головою Коропської ОТГ Віктором Івановичем Журавлем, який розповів, що це свято дуже важливе для всіх мешканців містечка та прилеглих селищ:
- Це ювілейний рік в історії краю, тому що відзначається 350-ліття відомого нашого земляка – гетьмана Дем’яна Ігнатовича та 170-ліття явлення чудотворної ікони Святителя Миколая. Після славнозвісних подій у 2014-2015 роках ярмарок не проводився. А зараз, вже 3-й рік поспіль завдяки нашим хлопцям-героям, які захищають українську землю, ми можете зустрітися та порадіти в такому дружному родинному колі.
Віктор Іванович зазначив, що запросив до ярмарку заступника Укравтодору, щоб він не тільки прийняв участь у святкуванні, а й звернув увагу на якість доріг до нашого міста. Тому що вони давно вже потребують ремонту.
Всього в ярмарку прийняли участь близько 120 підприємців і фермерів та 16 селищ.
Загалом Коропське свято вдалося на славу! Всі від мала до велика залишилися щасливі та задоволені. Адже немає межі щедрості та гостинності українського народу, яких об'єднало шанування традицій та любов до України.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Короп, Миколаївський ярмарок, Журавель