Протаранили і накивали п’ятами

У Носівському районі позашляховик підозрюваних у браконьєрстві осіб протаранив автомобіль лісової охорони. Подія трапилася на території державного мисливського резерву під час переслідування автівки підозрюваних. Працівники лісової охорони ДП «Ніжинське лісове господарство» саме здійснювали плановий рейд. Вночі у лісі, між селами Лукашівка та Андріївка, вони почули постріли. Згодом спрацювала фотопастка, яка зафіксувала УАЗ, що толочив озимину у пошуках здобичі.



Міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко демонструє фото, які зафіксувала фотопастка неподалік від того місця, де автомобіль лісової охорони протаранив позашляховик втікачів.

«Оце прийшло з фотопастки за хвилину до початку переслідування (дата і час внизу), – показує на фото, де зафіксований автомобіль підозрюваних. – Фотопастки фіксували саме цей автомобіль багато разів, але захопити їх на гарячому ніяк не вдавалось».

Події розгортались на території державного мисливського резерву, де полювання взагалі заборонене.

«У цих місцях систематично випилювали та крали дуби, – розповідає головний лісничий ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Костирко. – Це спонукало нас встановити фотопастки та посилити чергування рейдових бригад. У поле зору пасток неодноразово потрапляв автомобіль УАЗ, який ганяв там вночі з лампофарою. Крім того, ми систематично отримували анонімні дзвінки від місцевих мешканців, котрі повідомляли про те, що на території державного мисливського резерву орудують браконьєри, які відстрілюють живність».

Тієї ночі рейдова бригада, очолювана Володимиром Яковенком в чергове заступила на патрулювання.

«Перебуваючи в лісі, ми почули звуки, схожі на постріли, а згодом на телефон прийшло повідомлення від однієї з фотопасток, яка зафіксувала той самий автомобіль, – пригадує події тієї ночі міжрайонний мисливствознавець. – Наш УАЗ виїхав на поле і ми помітили світло від фар. Коли виїхали з лісу на польову дорогу, то побачили УАЗ підозрюваних, який, угледівши нас, почав тікати».

Лісова охорона розпочала переслідування. Новіший і потужніший УАЗ лісівників швидко наздогнав порушників. На вимогу зупинитися відреагував…тараном. Лісовим охоронцям вдалося зафіксувати номери та марку автівки. Це УАЗ з номерним знаком СВ 0352 АО. Щоб зафіксувати пошкодження, представники державної лісової охорони викликали поліцію.

«Треба віддати належне працівникам носівської поліції, які оперативно відреагували на наше звернення, швидко прибувши на місце дорожньо-транспортної пригоди, зафіксували пошкодження та знайшли порушників, – відгукується про роботу правоохоронців Володимир Яковенко. – Щодо самих порушників, то вони їздили по полю, витолочивши озимину, швидше за все, у пошуках дикої кози. Нагадую, що полювання на козуль нині заборонене, вони саме з маленькими козенятами».

У тому, що втікачі виїхали саме на полювання, у лісових охоронців не було сумнівів. Їхні підозри підтвердили і місцеві мисливствознавці.

«Коли ми зателефонували до голови місцевого мисливсько-рибальського підприємства, то він нам підтвердив, що цей УАЗ неодноразово потрапляв у поле зору порядних мисливців», – коментує Володимир Яковенко.

Попри підозри, довести чи спростувати факт браконьєрства важко. Хоча, як виявилось, людей, схожих на підозрюваних, фотопастки вже фіксували у тому ж місці зі зброєю.

А поки що порушникам загрожує штраф. Наступного ранку місцеві правоохоронці відшукали втікачів і конфіскували автомобіль. Ними виявились два мешканці Носівки. Свою присутність тієї ночі вони не заперечують, а от вину за ДТП перекладають на лісову охорону. Мовляв, ті їх підрізали. Втечу з місця події пояснюють тим, що не знали, хто їх переслідує, тож, злякавшись «бандитів», мусили втікати.

Наразі за фактом дорожньо-транспортної пригоди правоохоронці порушили адміністративну справу. Якщо вину втікачів доведуть, то їм загрожує низка штрафів. За самим фактом ДТП чоловікам доведеться сплатити 340 гривень на користь держави, а за втечу з місця події – до 5 тисяч гривень. Звісно, за ремонт службового автомобіля державної лісової охорони заплатить страхова компанія. Немає жодних сумнівів у тому, що страхова подасть до суду на порушників.

Лісова охорона все більше озброюється новими технологіями. Вслід за безпілотним літальним апаратом йдуть фотопастки, які значно полегшують лісівникам роботу з виявлення та затримання порушників.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №22 (683) від 31 травня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Носівський район, ДП «Ніжинське лісове господарство», Віталій Назаренко, "Чернігівщина"

Добавить в: