Театральні читання в Чернігові починаються
Ви любите театр? Ви любите читати? Ви любите лiтературу? Ви любите експерименти? Вам подобається проводити чаc в цiкавiй компанiї?
Цими інтригуючими запитанннями творча ініціатива "Theatrum Mundi" залучила кілька десятків глядачів на театральні читання в кав'ярні Two Cats. І ті хто прийшов — навряд чи пошкодували про витрачений час. Причин цьому — безліч.
По перше — це акторський склад — читали п'єсу актори Молодіжного театру Микола Бічук та Руслана Остапко, “керував” подіями — актор і режисер Євген Сидоренко. По-друге — сама п'єса “Очі блакитної собаки” — не вже добре опробувана класика, а сучасна, нещодавно створена. По-третє, обговорення п'єси і всього, що відбувалося — такого в театрі не буває, а тут — легко можна відразу поділитися своїми враженнями чи зауваженнями. По-четверте — кава і морозиво, якими можна смакувати не відриваючись від споглядання і слухання вистави, ніби вдома перед екраном телевізора. Продововати можна до безкінечності — цікаві люди навколо, атмосфера, настрій, розмови, суперечки...
П'єса “Очі блакитної собаки”, яку читали актори, написана українською письменницею Кірою Малініною по оповіданню Габріеля Гарсія Маркеса. Її сюжет — історія про хлопця і дівчину, які зустрічаються лише уві сні. Їх відносини — пошук ідеалу, вони постійно сваряться, миряться, то зближуються, то відштовхують один одного, прагнуть чогось більшого, але...
Як тільки закінчились слова акторів — почалась друга частина, почали говорити глядачі. Звичайно ж не самі. Євген Сидоренко, який є режисером п'єси, відразу почав ставити запитання, провокувати присутніх: “Чому жінки такі? Чому завжди чогось хочуть? Чого їм не вистачає?”. Разом з відповідями на ці питання, розмовляли і про саму п'єсу, про недоліки чи зауваження до неї, адже це лише підготовка, лише читання тексту.
Такі театральні читання актори планують проводити частіше, поділився планами Микола Бічук, адже це дозволяє при підготовці майбутніх вистав стати ближче до глядача, зрозуміти його, зробити певні правки в сценарії. Дослухаючись до слів та суперечок і Микола, і Руслана робили нотатки для себе. Подібні театральні читання, або як їх часто називають - читки, стають дедалі популярнішими, перетворюючись у своєрідний новий вид мистецтва.
Чи буде ця п'єса завершена і поставлена на чернігівській сцені? Хто зна. Робота тільки починається... А от подібні театральні читання мають бути ще.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.