На свято 820-річного ювілею села cкликав людей духовий оркестр
У далекому 1196 році це княже поселення називалося Опасанню, що означало охорона місцевості від набігів кочівників, адже розташоване воно було на кордоні Київської Русі. Сучасна назва села – Стара Басань. У суботу, 8 жовтня, старобасанці святкували ювілей свого древнього села. Зранку про цю подію нагадував місцевим жителям і гостям духовий оркестр, що грав на майдані біля будинку культури. Прибув цей колектив з райцентру Бобровиця, а в селі до нього приєднався уродженець Старої Басані, заслужений артист України, артист оркестру Національного ансамблю танцю України імені Павла Вірського Дмитро Коваленко – добрий товариш організатора духових оркестрів у Носівці і Бобровиці Віталія Ємця. Оркестранти й розпочали святкові заходи, заодно своєю музикою й «підтягували» людей в центр села. І зібралося того люду багато. Приїхали й гості з району: голова Бобровицької районної ради Тетяна Ковчежнюк, виконавчий директор ТОВ «Земля і воля» Валентина Чернякова, депутат Чернігівської обласної ради, керівник господарства «Козацьке» Сергій Чубовський, журналісти районної газети «Наше життя» і обласної - «Чернігівщина». З Києва приїхала святкувати із земляками ювілей рідного села поетеса Тетяна Череп-Пероганич з чоловіком Юрієм Пероганичем, генеральним директором Асоціації підприємств інформаційних технологій України. Завітав на сільське свято й народний артист України, найнародніший кобзар України Василь Нечепа, котрий по всьому білому світу розніс українську пісню, доносить неї й до сільського слухача по всіх куточках України
Гості були в центрі уваги старобасанців – просто спілкувалися, а дехто скористався нагодою неформальної зустрічі, щоб вирішити й деякі власні питання. Найбільше таких прохань було до виконавчого директора базового господарства Валентини Чернякової. Але переважали просто спілкування і радісні хвилини від зустрічей.
Великий гурт людей зібрала безпрограшна лотерея. Від сивочолих ветеранів до школярів вишикувалися за виграшами. Зацікавився лотереєю навіть чотирилапий Дружок, сподіваючись на свій приз.
Організатори свята створили можливість одержати приз і силовим завзяттям – дістати його з високого стовпа. Першому хлопчині забракувало сил майже на фініші, зате краще підготовлений фізично юнак добрався до призу, можна сказати, на одному диханні. Він – член однієї з футбольних команд, які змагалися між собою на міні-полі під будинком культури.
У фойє будинку культури свою творчість демонстрували місцеві таланти народної творчості. Прикрасили цю своєрідну виставку малюнки дев’ятикласниці Іри Шинець.
Урочиста частина, в основі якої була концертна програма за участю талановитих діток, місцевих аматорів сцени і народного артиста України Василя Нечепи, проходила в переповненому будинку культури. Кожен номер закінчувався бурхливими оплесками вдячних глядачів.
Григорій Загребля, тижневик «Чернігівщина» №41 (598)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.