Портрети Сталіна і Леніна щодня бачать жителі Новгорода-Сіверського
У Новгороді-Сіверському портрети Йосипа Сталіна і Володимира Леніна поряд з базарною площею. Водонапірна башта висока і давня, 1901 року. Ровесниця першого міського водогону. Мозаїчне зображення Леніна і Сталіна наприкінці 30-х років минулого столітгя зробив місцевий майстер Веремієнко. Радянська ідеологія змушувала вшановувати вождів. За переказами, перед приходом німців у 1941 році майстер зняв кам’яні портрети і закопав у своєму погребі. Після звільнення Новгорода-Сіверського зображення комуністичних ідолів знову закріпили на башті. Обслуговує її ТОВ «Комунальник».
Коли ж знімуть їх? Чи придумають мульку, що продадуть вигідно, як пам’ятник Леніну? У Новгороді міський голова Олег Бондаренко збирався продати його за мільйон.
Зателефонувала міському голові Новгорода-Сіверського.
— Олеже Анатолійовичу, Микита Хрущов у своїй доповіді «Про культ особи і його наслідки» засудив культ Сталіна. Двадцятий з’їзд Комуністичної партії Радянського Союзу — теж. ЦК КПРС видав постанову «Про подолання культу особи». Чому комуністи ще тоді не послухалися вказівок керівництва держави і партії, ке прибрали портрет Сталіна з людських очей?
— Бачите, звідки ноги ростуть? — віджарювався. — Насправді, його колись заліплювали глиною, потім витирали. Міська рада здала в оренду ТОВ «Комунальник» цей об’єкт. Підприємство займається водопостачанням та водовідведенням згідно із затвердженими тарифами. Мене, як міського голову, турбують більше стан доріг, освітлення вулиць, підвищення рівня життя мешканців міста.
— Але ж існують закони про декомунізацію?
— Є у мене одна ідея, правда, я її ще не озвучував на загал. Пропоную під цими портретами прикріпити таблички з написами крупними літерами: «Кати українського народу». Для наочної агітації ще й дописати про голодомори. А також: «Люди, не створюйте собі кумирів, вчіть історію». Усілякий вождізм, колись чи нині, це погано і неприпустимо на будь-якому рівні. Сподіваюся, ті, хто це читатиме, збагнуть і осмислять багато чого.
Валентина Остерська, "Вісник Ч" №28 (1575) від 14 липня 2016
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.