«Вітряного» борошна вже не буде

На в'їзді до села Купчичі Сосницького району досі височіє... млин-вітряк. І стоїть він на тлі стовпів лінії електропередач і навіть супутникової антени на одній із хат. Крило вітряка, опущене до землі, намертво прикручене залізним прутком до остову споруди.

«Млин не робочий. У 1992 році, коли ще були колгоспи, заходилися його перероблювати, але так і не доробили, - розповідає житель Купчичей Володимир. - Голови колгоспу мінялися один за одним, їм було не до того. А потім руки не доходили, до того ж, стало зрозуміло, що на ремонт вітряка взяли сирий матеріал, - дерево всохло, зубці не співпадають. Потрібно, щоб усе легенько «ходило», а так - не крутиться».

«Кажуть, ще у XIX столітті були там якісь господарі. Та вже ані їхніх онуків, ані далеких родичів тут не залишилося, - сказав Василь Засько, змітнівський сільський голова. - Зробити млин історичною пам'яткою - тоді казатимуть, що слід то пофарбувати, то ще щось. Але ж на це грошей ніхто не дасть, не забезпечить. А ентузіазм уже пройшов».
Отак і зупинився вітряк уже, напевно, навіки...

Сергій Стук, тижневик «Чернігівщина» №19 (347)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вітряк, борошно, «Чернігівщина», Сергій Стук

Добавить в: