Археологічні знахідки на території стародавньої Чернігівської фортеці (Фото)
Чернігів входить до переліку найдавніших міст Європи. Це підтверджують археологи, які ведуть розкопки на території стародавнього оборонного валу. Завдяки їм з’ясувалося, що Чернігів на 200 років старіший, ніж вважалось донині.
6 лютого у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбулося відкриття виставки археологічних знахідок, виявлених пошуковими експедиціями у 2014-2017 роках.
Чернігівська археологічна експедиція проводила архітектурно-археологічні дослідження на виконання програми, затвердженої Чернігівською обласною радою на 2013-2020 роки. У роботах брали участь наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» і студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка.
– Впродовж століть, Чернігів затято сперечається із Києвом за чільне місце в історії. Справедливість в історії – це те головне, що роблять наші археологи. Розкопки, які вони роблять говорять самі за себе. Це наша історія, і ми повинні це робити, щоб наші діти знали її. Як депутат обласної ради, запевняю, що ми будемо фінансувати цю програму і надалі, щоб встановити історичну справедливість. Чернігів повинен бути не тільки культурним, але й історичним центром України. Так воно було, так воно є, і так воно буде, – сказав перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, який завітав на відкриття виставки.
Виставку представили: кандидат історичних наук, доцент Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, керівник пошукових експедицій Олена Черненко та старший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Тетяна Новик.
В експозиції представлені: унікальна ювелірна форма кінця ХІІ ст. із зображенням птаха та дракона для виготовлення браслетів-наручів; срібна печатка козацького старшини першої половини ХVІІ ст.; фрагменти порцелянового посуду ХІІ ст. виробництва Сирії та Китаю і скляного посуду із Візантії, а також численні предмети побуту, озброєння, прикраси і будівельні матеріали давньоруського та пізньосередньовічного часу.
Речові знахідки характеризують різні боки життя городян – побут, виробництво, торгівлю – у різні епохи існування Чернігова.
Також презентовано фотовиставку, присвячену архітектурно-археологічним дослідженням пам’яток Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» за півстоліття його діяльності.
Більш світлин тут
Володимир Коваль
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: виставка, знахідки, археологія, історія, дослідження, програма, заповідник, Мельничук
Ваш РєРѕРСентар