Вічність у пензлі
Чернігівщина багата історико-культурними пам’ятками, які всі роки надихали майстрів на створення робіт, на яких зупиняється плинність буття, переносячи глядача у минуле, оповите теплотою, особистими переживаннями та плеканням надій.
16 листопада у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкрилася виставка «Вічність у пензлі. Пам’ятки Чернігівщини у творчості художників».
– Цього року заповіднику «Чернігів стародавній» виповнюється 50 років. Щоб достойно відзначити цей ювілей, ми запланували не один десяток заходів. Ми розповідаємо про історію заповідника, про храми, які знаходяться на балансі заповідника, про тих людей, які працювали і працюють в заповіднику, тобто історії, які пов’язані з нашими пам’ятками і з нашою організацією. Майже останній захід в цьому циклі, це виставка «Вічність у пензлі». Ця виставка створена на основі наших художніх фондів, які в цьому році ми постаралися показати по максимуму. Вона зроблена спільно з Чернігівською міською організацією Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Більшість творів, які представлені на виставці, це твори наших чернігівських художників: Леоніда Борисовича Могучова, Юрія Івановича Химича, Макарова, Наталушко та інших. На більшості цих картин зображені пам’ятки, які знаходяться на балансі заповідника. На превеликий жаль, багато з зображених архітектурних споруд на сьогодення втрачені, – розказує Юрій Соболь, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
В експозиції представлено 68 робіт. Більшість з них присвячена архітектурним перлинам Чернігова. Окремої уваги заслуговують зразки дерев’яної архітектури та вітряки. Розуміючи винятковість архітектурних шедеврів, художники дбали також і про їхнє збереження та реставрацію. Зокрема, Андрій Антонович Карнабед брав участь у реставрації більшості храмів Чернігова, опрацюванні генеральних планів міста, а пожертви, зібрані благодійним фондом Леоніда Борисовича Могучова за кордоном, були направлені на реставрацію чернігівських храмів.
Більш світлин тут
Володимир Коваль
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.