У Чернігові – «Люті укри» (відео)

У Чернігові побували «Люті укри». Це мистецька група – письменники, науковці, музиканти, журналісти, які об’єдналися з метою захисту й розвитку української мови й культури. Зокрема для цього вони постійно спілкуються з жителями Донбасу, звідки вкотре щойно повернулися. У Чернігові презентували свої книги, говорили про подолання сепаратизму, мовну політику й волонтерство.



У Чернігові – «Люті укри».  Зі слухачами безкоштовних курсів української мови зустрілися поки що троє представників цієї мистецької групи. Спершу лайливе прізвисько «укри» підхопили й тепер напівіронічно застосовують щодо себе активісти, які об’єдналися  для захисту української мови й культури, розповідає засновник  групи режисер Сергій Архипчук.

«Люті укри» щойно повернулися з тривалої поїздки по Донбасу, де вони зустрічалися з місцевими жителями, виконували свої твори й відверто розмовляли про все. Кажуть, що навіть тих, хто донедавна був противником усього українського, вдається переконати – правдою і щирістю.

Для учасників групи це волонтерство. У кожного є своя основна робота. Наприклад, Олена Гетьманець, яка теж як представник групи відвідала Чернігів – одночасно підприємець і поет. Киянка, а добру половину свого часу тепер проводить на Донбасі, організовуючи благодійну допомогу.

Ще один гість – Вік Коврей, уродженець Закарпаття, угорець за походженням, який викладав українську мову й літературу для своїх земляків.

Зараз Вік Коврей працює в департаменті мовної політики Міністерства освіти. Каже, що йому соромно, що держава недопрацювала в захисті української культури, а через це й виникли загроза сепаратизму, політичні спекуляції  на темі мови – як на Донбасі, так і в Закарпатті. На його думку, вже вкотре найефективніше те, що має робити держава, роблять волонтери.

Загалом до групи «Люті укри» входять кілька десятків митців і науковців, серед них, наприклад, історик, керівник луганської «Просвіти» Володимир Семистяга, відомий перекладач і поет Олена О’Лір. Вони й їх колеги мають у планах також відвідати Чернігів ближчим часом.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Люті укри», безкоштовні курси, українська мова, «Сівер-центр»

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (1)

Додати коментар
Anonim 24 жовтня 2017 г. (22:55) #[1]
как можно ходить с таким "барылом " ...это даже неприлично для работника культуры .
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії