Бібліотека імені Короленка святкує 140-річчя (відео)
Заклад вже давно вийшов за межі звичайного книгосховища, це осередок культурного життя і просвітництва. Бібліотечні фонди налічують більше 860 тисяч примірників. Сьогодні співробітники роблять все можливе, аби в епоху засилля Інтернету люди таки йшли до бібліотеки — якщо не за книгою, то за спілкуванням й новими знаннями. З святкування ювілею наш наступний репортаж.
За 140 років своєї історії ця установа пройшла шлях від громадської читальні до серйозної наукової установи. У 1877 році у Чернігові завдяки зусиллям місцевої інтелігенції з’явилася громадська бібліотека. В її історії чимало видатних імен, до слова, перший бібліотечний каталог був складений дружиною Михайла Коцюбинського Вірою Устимівною. Бібліотека пережила чимало змін, двічі була знищена вщент.
Інна Аліференко, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Короленка: «1941 року, коли німецька авіація 23-24 серпня бомбардувала Чернігів, то якраз бомба попала саме в приміщення бібліотеки і всі фонди були спалені. Відновлювала вона свою діяльність з того, що небайдужі жителі Чернігова, учні приносили літературу з дому. Війна, людям начебто не до цього, але люди намагалися відродити бібліотеку».
Сьогодні фонди обласної бібліотеки ім.Короленка — більше 860 тисяч примірників книжок, журналів, спеціальної літератури. Так, фонд відділу мистецтв — 30 тисяч нотних збірок, тобто цей відділ цікавий передусім студентам музучилища або музикантам. Сьомий рік працює у відділі Катерина Мехеда. Вона переконана, бібліотека може бути сучасною і цікавою для людей будь-якого віку. В її відділі постійно відбуваються творчі зустрічі та цікаві виставки.
Катерина Мехеда, провідний бібліотекар відділу мистецтв обласної наукової бібліотеки ім.Короленка: «Як я прийшла і прийшло ще декілька молодих співробітників, то ми почали просувати щось таке креативне, цікаве, доповнювати те, що вже напрацьовували наші колеги. Створювали акції, виходили до людей на вулиці, і акція «Я люблю свою бібліотеку» і «Літній читальний зал», це все в такому плані».
Люди і зараз йдуть до бібліотеки і навіть в святковий для закладу день користувачів вистачало. Працювали до обіду, а потім пішли на святкові заходи з нагоди 140-річчя закладу, що проходили у стінах обласного філармонійного центру.
Катерина Мехеда, провідний бібліотекар відділу мистецтв обласної наукової бібліотеки ім.Короленка: «Сьогодні ми до години працювали і приходили люди, говорили: «Я ж не встигну, я ще хочу там щось поробити, щось замалювати».
Сьогодні будь-який користувач може не тільки переглянути каталог бібліотеки в електронному варіанті, а й записатися до бібліотеки в онлайн режимі. При бібліотеці ім.Короленка працює регіональний тренінговий центр та чернігівський центр «Вікно в Європу».
Інна Аліференко, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Короленка: «Це безпечне місце для дітей, це цікаве місце для дорослих, це місце, де можна знайти однодумців для людей літнього віку, вони в нас вивчають комп’ютерну грамотність, вони в нас ходять на курси англійської мови, в нас вивчають і українську мову ті, хто її погано знають, тобто кожен до смаку знаходить щось для себе саме в нашій бібліотеці».
Бібліотекарі і досі перші помічники студентів. Щороку близько 30 тисяч читачів відвідує бібліотеку.
Олександр Коваленко, директор Інституту історії, етнології та правознавства ЧНПУ: «Що таке університет – це передусім бібліотека, все інше – похідне. Так виникали перші університети Європи і Східної також. Звичайно, сьогодні функції наші розведені в просторі культурному, освітньому, але я не мислю гуманітарія, педагога, історика поза бібліотекою, читальними залами, абонементами. Наша бібліотека – це один з провідних осередків краєзнавчого руху. Ось на цьому грунті ми співробітничаємо багато десятиліть. І маємо певні здобутки».
Як подяка за повсякденну працю – нагороди працівникам від керівництва області. До свого 140-річного ювілею обласна наукова бібліотека імені Короленка отримала і подарунок від облдержадміністрації – 100 тисяч гривень, які можуть витратити, наприклад, на закупівлю необхідного комп’ютерного обладнання.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.