Шевченкова Україна
Шевченкове слово стало своєрідним натхненням для нащадків. Сучасні українські художники малювали і продовжують малювати ті краєвиди рідної землі, що пов’язані з ім’ям Тараса Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника і громадського діяча, людини універсальних обдарувань.
6 березня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкрилася виставка «Шевченкова Україна». В експозиції з фондової збірки Національного музею Тараса Шевченка, яка вперше презентується в Чернігові, представлено 30 робіт.
– Тут представлено все, що стосується Шевчченка, те, що він оспівував у своїх творах. В них він згадував місця Чернігівщини, де він жив, подорожував, працював. В роботах художників представлені ці місця: Моринці, де він народився, Тарасова гора, а також об’єкти пов’язані з його іменем, – розказує Ірина Шевчик, молодший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Зокрема, на виставці представлено картини Сергія Федоровича Шишка, народного художника СРСР та УРСР, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка. Вони присвячені краєвидам Чернігівшини, де бував Кобзар. Художниця Є. Г. Болдирєва присвятила шевченківським краєвидам цілу серію робіт. Садиба Лизогубів зображена в роботах таких майстрів пензля як А. Д. Бидношия, Л. І. Задорожна. Також на виставці є роботи, присвячені історичним місцям, які згадуються у поезіях Кобзаря.
На відкриття виставки завітав відомий чернігівський поет, лауреат Шевченківської премії Дмитро Іванов. Завітав не з пустими руками, а подарував Національному заповіднику роман «Тихий Дон» в перекладі на українську, яку зробив Володимир Середін – українець, який живе в Москві. А засновник Соколиного хутора Микола Череп, подарував заповіднику народну картину шевченківської тематики, знайдену їм на Чернігівщині.
Більш світлин тут
Володимир Коваль. Відео: «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
РљРѕРСентарі (0)

РљРѕРСентарі (0)