У Кучинівці презетували фільм про Леоніда Тереховича (відео)
У селі Кучинівка Сновської об’єднаної громади (колишнього Щорського району) пройшла презентація документального фільму, створеного нашою телекомпанією і присвяченого долі поета 60-х – 90-х років Леоніда Тереховича – уродженця Кучинівки. Робота наших колег зустріла вдячний відгук у селян.
Леонід Терехович – яскравий і самобутній поет, чесна й відважна людина з трагічною долею. Критикував владу і тому був ув’язнений у 60-ті-70-ті роки за сфабрикованими справами, фактично за висловлення своїх поглядів. Багато хто з земляків у його рідному селі Кучинівка пам’ятає Тереховича. Збереглася його хата, частково відремонтована. За життя Тереховича хтось з односельців любив і шанував, а хтось і побоювався колишнього ув’язненого, хоч і політичного. Це зараз учні місцевої школи чують його вірші зі шкільної лави.
Все ж таки для багатьох творча спадщина Тереховича – це відкриття. І відкривати нове допомагає спільна робота наших колег-телевізійників, істориків, громадських активістів. Фільм (з циклу «Колискова для дорослих»), присвячений поету, презентувала в сільському будинку культури творча група нашого телебачення, яка працювала над проектом. Фільм – документально-ігровий. Консультантами стали історик Володимир Бойко (автор ідеї) та його колеги. Постановочні сцени виконали заслужені артисти Іван Круш та Олексій Биш. Вжитися в роль поета-дисидента, розповідає актор, допомагає і власний сценічний досвід, і спогади односельців Тереховича – і це цікаво і виконавцеві, й селянам. Земляки кажуть, що фільм вийшов правдивий.
Роботу журналістів і істориків селяни сприйняли прихильно й тепло. Ймовірно, в селі збереглися ще не опубліковані зошити з творами Тереховича, і тепер вони стануть надбанням музеїв, бібліотек і основою для публікації спадщини поета. У Кучинівці сподіваються, що все це дасть поштовх для створення музею, розповсюдження інформації про село в світі і отже це шанс для його розвитку.
А ще презентація фільму про Тереховича в Кучинівці доводить, що сучасна чернігівська й українська телевізійна документалістика – це перспективна й цікава для глядачів справа.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Коментарі (0)