Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Студенти, педагоги та громадські активісти згадували дні Євромайдану (відео)

Студенти, педагоги та громадські активісти згадували дні Євромайдану (відео)

В обласній бібліотеці імені Короленка зібралися студенти, педагоги та громадські активісти, аби згадати 94 дні Євромайдану. Чому країна мала пройти цей шлях від студентського протесту до смерті захисників свободи і права – у наступному сюжеті.



За круглим столом в обласній бібліотеці Короленка згадували не лише події 2013-2014 рр. Починаючи з 2001 р. на Майдані Незалежності проводились численні акції протестів, пікети та мітинги: «Україна без Кучми», Помаранчева революція, Податковий майдан. «Революція Гідності» стала найяскравішою спробою змінити життя на краще. Владислав Пророченко, студент ЧНТУ: «Основними причинами Революції Гідності насамперед є загострення хабарництва, корупції, безвідповідальність влади, знищення військового потенціалу нашої держави, а також ліквідація Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яка мала бути підписана на саміті. Всі ці причини перебувають на стадії подолання і головним є громадянська позиція кожного з нас заради майбутнього нашої держави».

Під час силового протистояння у лютому 2014 р. загинули десятки українців, доводячи, що вони справді «браття козацького роду». Валерій Рябченко, командир першої Чернігівської сотні: «Це певний крок до усвідомлення суспільством, що вони будують, в які країні будуть жити їхні діти. Цей процес затяжний і позбавитися всіх хвороб в країні, яку окупували, — це дуже довго. Не одне покоління пройде, щоб ми стали вільними і творили своє життя самостійно».

Олександр Ясенчук, керівник обласної організації «Самооборона Майдану», приніс одну з 30 касок, яку він тоді купив в Чернігові для протестувальників. Грошей вистачило лише на них. Олександр Ясенчук, керівник обласної організації «Самооборони Майдану»: «Так, часткові досягнення є, і значні, і не дуже. Наприклад, якщо в ФБ ти дискутуєш з міністром освіти, це теж досягнення, але треба працювати далі. Те, що наша влада пішла на «договорняк» з олігархами та представниками ПР, призвело до того, що зараз країну шатає і ми маємо те, що маємо. Тобто боротьбу треба продовжувати і далі. Україна повинна бути сильною економічно і політично». Наталія Утиро, бібліотекар обласної бібліотеки ім. Короленка: «Треба виховувати національно-патріотичний дух молоді, щоб належно вшанувати пам’ять тих людей, які загинули на Майдані. В нас є дуже цікава виставка хроніки подій, скрупульозно зібрані факти від розгону студентів, потім Небесна Сотня і краплею став імпічмент Януковича».

Майже три місяці Євромайдан жив, сповнений надій та віри в перемогу ідей. Три роки поспіль країна живе тими ж самими сподіваннями.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Євромайдан, бібліотека Короленка, «Сівер-центр»

Добавить в: