Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Німецький феномен вивчали українські голови (відео)

Німецький феномен вивчали українські голови (відео)

«Українські голови в Баварії» — восьмисерійний фільм про те, як працює самоврядування в Німеччині, і чому наші міські та селищні очільники мають повчитися у керівників міста Кемптена. Енергозбереження, утилізація сміття, ремонт доріг, використання історико-культурної спадщини для розвитку території – все це тут на високому рівні. Про свої враження, які і стали основою фільму, розповіли учасники освітнього візиту до Баварії.



«Сталий розвиток малих міст Чернігівської області» — проект, що здійснювався за підтримки фонду Ганса Зайделя. В його рамках у 2014-му році група міських та селищних голів відвідала баварське місто Кемптен, аби ознайомитися з успішною роботою місцевого самоврядування. Разом з експертами розбирали складові такого успіху, адже у післявоєнні роки Німеччина була розгромлена й бідна, та вже за два десятиліття ситуація змінилася повністю.

Володимир Бойко, директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців: «Заради цікавості подивіться на Німеччину 45-го року і 70-го. А потім інше порівняння: Україна 91-го року і 2016-го – зовсім інше. І давайте поставимо собі питання: чому так?».

Відповідь на це запитання і намагалися знайти учасники візиту, а через деякий час втілити записане і зафільмоване у документальному серіалі. Він називається «Українські голови в Баварії», складається з восьми частин. Розповідається у фільмі та друкованому виданні, яке також презентували глядачам, про ключові напрямки діяльності органів самоврядування Кемптена. Наприклад, у серії «Від ремонту доріг до квітів» показаний благоустрій міста яким опікується спеціалізоване комунальне підприємство. До речі, цей самий ремонт доріг дуже запам’ятався учасникам візиту, хтось навіть запитав в одного з майстрів, як же робиться у Баварії ямковий ремонт.

Федір Фесюн, виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України: «А цей майстер не може зрозуміти, що ми від нього хочемо. Ледве всі разом пояснили. Так він сказав, що не можна у них цього робити, це порушення технології. А якщо взимку утворилася якась ямка і її залатають, то потім знімають, щоб по технології все зробити».

Серія «Енергетичне сміття Кемптена» розповідає, як завдяки сміттєпереробному заводу можна утилізувати відходи, виробляти енергію та навіть зменшувати комунальні платежі. А сміттєзвалища тут немає, на його місці – сонячна електростанція. Тож, як запевнили учасники візиту, зворотній бік Кемптена також привабливий. Та залежить це не лише від міського керівництва.

Микола Завальний, Михайло-Коцюбинський селищний голова: «Звичайно, і ментальність людей, як вони ставляться до того, що у них є. На прикладі сміття: їм самим вигідніше вивозити на переробний завод, за все розрахунки окремі, в залежності від того, скільки людей проживає, які відходи утилізують».

Міські та селищні голови, які відвідали Баварію, почали впроваджувати дещо з побаченого. Наприклад, налагоджувати співпрацю між громадами.

Олександр Бичков, Семенівський міський голова. «Побачивши, як вони реалізують проекти спільні, ми взяли участь у конкурсі по співпраці громад, зайняли перше місце і за два роки реалізували проект спільно з двома сільськими радами по реконструкції дитсадка. Зараз діти з цих сіл відвідують дитсадок у Семенівці».

«Українські голови в Баварії» — це просвітницький, а не комерційний проект, на ньому ніхто не заробляє, запевняють учасники презентації. Фільм вже почали показувати на телеканалах філій Національної телекомпанії. Також матеріали можуть надати автори.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: селищні очільники, «Сівер-центр»

Добавить в: