Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Завершився конкурс на краще місце для буккросингу «Добра книга» (відео)

Завершився конкурс на краще місце для буккросингу «Добра книга» (відео)

Дитяча стоматологічна поліклініка, педагогічний університет, виправна колонія, арт-кафе, обласне телебачення та одна з сільрад Чернігівського району – що між ними спільного? Виявляється, любов до книг та прагнення залучити до читання якомога більше людей. В обласному центрі завершився конкурс на найкраще облаштоване місце для буккросингу «Добра книга». Переможців визначали у семи номінаціях.



Марина Чередниченко розповідає, книги були для неї психологічною підтримкою все життя. А коли втратила на війні сина, психолог порадив не лише самій читати, а й ділитися тим, що лікує душу, з іншими. Так жінка стала приносити книги до реабілітаційного центру для бійців АТО. А коли було оголошено конкурс на найкраще місце для буккросингу «Добра книга», саме їй доручили оформлення полички. В результаті – приз за креативність. До речі, на поличці для книгообміну центру поки що лише духовна література. Марина Чередниченко, представник реабілітаційного центру «Ресурс»: «Ты её читаешь, переосмысливаешь, духовно растёшь. Это тем более приносит пользу бойцам, которым тяжело привыкнуть к обычной жизни. Это помощь. По крайней мере, всем понравилось».

Члени журі конкурсу кажуть, перше місце було неможливо визначити – всі ідеї по-своєму хороші. Тому переможець тут не один. Переможець у номінації «За оригінальність» — Чернігівський національний педуніверситет. Поличку для книгообміну влаштували студенти фізико-математичного факультету, а ідею запропонувала першокурсниця Ірина Деркач. Ірина Деркач, студентка І-го курсу ЧНПУ: «Основний макет зробила вдома, а потім всі разом прикрашали, хтось доповнював свої ідеї. Там і художня література, і наукова, і журнали».

«Книгообмін – нове захоплення інтелектуалів» — одне з гасел конкурсу «Добра книга». Організатори радіють, що буккросингом цікавляться різноманітні заклади: медичні, освітні, державні установи, громадські та комерційні організації, заклади пенітенціарної служби. Серед учасників конкурсу і наша телекомпанія. Юрій Ткач, начальник Чернігівського міського управління культури: «Така ідея по Україні, наскільки я знаю, не така поширена. А у нас, можна сказати, вже масово цей рух. Це добре, значить, будемо читати».

Гортати сторінки паперової книги значно приємніше, аніж читати електронну, запевняють прихильники буккросингу. І закликають всіх долучатися до їхнього руху – відпускати книги на свободу.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Добра книга», буккросинг, книги, «Сівер-центр»

Добавить в: