Небайдужа, любляча душа красуні з берега Десни
Серйозні роздуми про сучасний світ, про місце людини в ньому, вболівання за Україну, замилування рідною землею, материнське щастя, пристрасне кохання – всім цим був буквально пронизаний простір у Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Тут, 26 лютого відбулася автограф-сесія першої книги Надії Мишко-Куліш «Донька Десни».
Назва «Донька Десни» якнайкраще підходить до її поезії. Надія й насправді є донькою Десни, бо народилася на самісінькому березі цієї поліської красуні, у селі з романтичною назвою Вишеньки. До того ж, Надія працює у Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів. Постійно відвідуючи водні об’єкти вона назавжди закохалася у незрівнянну красуню Десну.
– Постійно буваючи на водних об’єктах, піклуючись про їх охорону та відтворення, надихаюсь красою нашої чарівної Десни. Так і почала писати. Це лірика, теплі, душевні, щирі вірші про любов до рідного краю. Поки не можу назвати себе поетом, але сподіваюсь що ним буду, і книга «Донька Десни» – це скоріш проба пера. Для мене важливо бути почутою і нести користь людям, – каже Надія.
Книга «Донька Десни» ілюстрована світлинами чернігівського фотографа Євгенія Шамари, після замилування якими, у Надії й з’являвся сюжет для написання віршів.
Щемно хвилюючи рядки присвячує Надія Десні у свої віршах. Зачарована красою своєї улюблениці, називає її синьоокою, королівною поліського краю, ночі царівною. Вражена в самісіньке серце, в захваті вигукує: «Тебе створили святі!».
На заході вірші молодої поетки пролунали як у авторському виконанні так і у виконанні професійних акторів. Всі бажаючи мали змогу придбати книгу «Донька Десни» та отримати автограф автора.
Володимир Коваль
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.